Чи то весна, літо, осінь або зима – нашому організму завжди чогось не вистачає. Сфокусуємо увагу на зубах та вітамінах.

Стисло це виглядає так:

Нестача вітаміну D веде до руйнування зубів та ламкості кісток, а також до болю та розладу опорно-рухового апарату.

Нестача вітаміну С проявляє себе в кровоточивості ясен, а надалі може призвести навіть до крайнього ступеню – розхитуванням і випадінням зубів (згадайте бідолах піратів та цингу).

Нестача вітаміну К позначається на здатності згортання крові, призводить до кровоточивості ясен.

Нестача вітамінів групи В веде до розвитку карієсу та ослаблення захисної функції всього організму.

Нестача вітаміну А впливає на слизові оболонки, спостерігається зниження секреції слинних залоз, страждає імунітет.

Нестача вітаміну Е відчутна на стані слизової оболонки, призводить до погіршення міцності сполучної тканини, ясна стають менш еластичними.

Нестача вітаміну РР розвиває вірусні та бактеріальні інфекції в порожнині рота. З’являються тріщини на внутрішніх поверхнях губ та щік, підвищується чутливість зубів.

Але не тільки вітаміни необхідні для зубів – мінеральні компоненти також важливі. Емаль складається в основному із кальцію, але сам по собі він засвоюється досить погано, тому його варто приймати разом із вітаміном Д.

Загальна рекомендація для збалансованого раціону харчування – їжте більше свіжих овочів та фруктів у поєднанні з нежирною білковою їжею. Намагайтеся, щоб термічна обробка була мінімальною. Наші зуби та щелепи потребують навантаження, тому гризти свіжу моркву, соковите яблуко і навіть капустину – це дуже добре.

Інші статті

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

22.04.2024

Передбачувана імплантація

Прогнозований результат, передбачувана імплантація – саме такі слова чекає від свого лікаря кожен пацієнт перед процедурою імплантації. У цій статті ми пояснимо, чому сьогодні імплантацію в клініці Оптіма можна цілком назвати передбачуваною.

21.04.2024

Зубна шпаргалка

Про рівні ризику виникнення стоматологічних проблем, що можуть призвести до втрати зубів. Така собі шпаргалка для саморозуміння від лікарів-стоматологів клініки Оптіма.

20.04.2024

Керамічна вкладка – сучасна версія пломби?

Керамічна вкладка - сучасна методика, що дозволяє реставрувати проблемний зуб, зробивши її ідентичною «рідному» зубу.

19.04.2024

Скільки проживе зуб без нерва?

Після депульпації порушуються процеси «постачання корисних речовин», поступово тканини зуба стають більш крихкими — термін життя зуба без нерва значно скорочується, якщо не займатися ним.

17.04.2024

Вісім принципів сучасного стоматолога

Наводимо вісім коротких принципів сучасного стоматолога, яких дотримаємося в своєї практиці. Саме за цими принципами можна визначити ступінь професійності та сучасності підходів клініці/лікаря до своєї роботи.