Спочатку загальні правила:
- Встановити вініри без обробки зуба не можна. Це маркетинговий хід — хоча б мінімальна, але обробка все одно буде.
- Назва накладок – це лише назва. Люмініри, вініри, компоніри, ультраніри чи будь-які інші «наноніри» – ніяк не впливають на необхідність обточування зуба.
Важлива грамотна підготовка зуба, адже потребує клінічної майстерності і впливає на естетику та функціональність майбутніх конструкцій.
Від чого залежить обсяг обробки?
- Існуючий та бажаний колір зуба.
У нас, стоматологів, має бути простір, в якому викладається шар кераміки для перекриття темного кольору і шар для імітації оптичних ефектів зуба (тих самих, що роблять вінір “живим”). Тому що темніший зуб і світліший бажаний колір вініра – то більше потрібно обробити зуб. - Пломби на зубі.
Під час обробки під вініри потрібно прибрати або перекрити старі пломби. В переважній більшості таких випадків на контактних поверхнях сусідніх зубів вже є пломби або карієс. Якщо простіше: ці місця ВЖЕ “обточені” попереднім лікарем чи бактеріями.
Якщо пломбу не перекривати, то коли прийде необхідність її заміни, доведеться препарувати порожнину, заходячи в межі вініра — це може негативно вплинути на сам вінір. - Положення зуба.
Часто пацієнти, яким показано ортолікування (елайнери/брекети), не готові до нього. Щоб за допомогою реставрації поставити зуб у зубну дугу, потрібно зайве його зішліфувати. І навпаки: якщо зуб стоїть із нахилом усередину, нам треба додати об’єм, препаровка буде мінімальна. - Від типу прикусу.
Коли ми не змінюємо висоту прикусу, а просто інтегруємо кілька вінірів у існуюче змикання, ми можемо не чіпати піднебінні поверхні передніх зубів. При тотальній реабілітації з підняттям висоти прикусу піднебінну поверхню різців потрібно перекривати обов’язково, тому що через завищення бічних зубів ці зуби залишаться поза прикусом. - Майстерність зубного техніка та лікаря, точність їх роботи.
Тут, гадаємо, коментарі не потрібні. В клініці «Оптіма» працює злагоджена команда справжніх фахівців в кооперації з кращими зуботехнічними лабораторіями Києва.
Сподіваємось, стало зрозуміліше!