Чому під час вагітності можуть постраждати зуби? Що допоможе зберегти їхнє здоров’я в цей період? Які стоматологічні процедури можна чи не можна проводити майбутнім мамам?

На всі ці запитання відповість головний лікар нашої клініки Маріанна Анатоліївна Кричфалушій.

Як мама шестирічної доньки, я добре пам’ятаю період вагітності і всі клопоти та проблеми, що супроводжують цей період. У процесі вагітності для повноцінного розвитку плода потрібно багато кальцію. Саме кальцій з кісткової тканини мами йде на потребу дитини, якщо його недостатньо, тому надзвичайно важливо слідкувати за раціоном, контролювати рівень вітаміну Д, який має безпосередній вплив на засвоювання кальцію. Під час вагітності, ризики виникнення карієсу підвищуються. А під дією гормонів, трапляються випадки, коли може виникати гінгівіт, що супроводжується кровоточивістю ясен.

Для профілактики таких проблем необхідно кожні 3 місяці відвідувати клініку для оглядів у лікаря-стоматолога.

Також під час вагітності бажано дотримуватись рекомендацій щодо проведення стоматологічних процедур.

Зверніть увагу, планове лікування каріозних порожнин та протезування можна проводити у 2-му триместрі. У 1-му та 3-му триместрах вагітності планові стоматологічні маніпуляції не рекомендовані! У разі виникнення гострої проблеми лікування проводять, використовуючи дозволений для вагітних анестетик.

Профгігієна за допомогою PROPHYflex або Air Flow в клініці дозволена на будь-якому терміні вагітності. Відбілювання у період очікування малюка проводити не рекомендовано!

Хотілося б, щоби майбутні матусі відповідально підходили до здоров’я своїх зубів і свого малюка (зубки формуються вже на другому семестрі вагітності!). У період очікування малюка варто більше любити себе.

Приходьте до Оптіми на профілактичний огляд і лікування.

Інші статті

26.07.2024

Хірургічний шаблон – що це?

Деякі, особливо допитливі пацієнти, почувши про хірургічний шаблон, який використовується при імплантації, просять пояснити, для чого він потрібен. Пояснює, що собою являє хірургічний шаблон і в яких випадках застосовується, головний хірург, імплантолог клініки Андрій Васильович Цехоцький.

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

22.04.2024

Передбачувана імплантація

Прогнозований результат, передбачувана імплантація – саме такі слова чекає від свого лікаря кожен пацієнт перед процедурою імплантації. У цій статті ми пояснимо, чому сьогодні імплантацію в клініці Оптіма можна цілком назвати передбачуваною.

21.04.2024

Зубна шпаргалка

Про рівні ризику виникнення стоматологічних проблем, що можуть призвести до втрати зубів. Така собі шпаргалка для саморозуміння від лікарів-стоматологів клініки Оптіма.

20.04.2024

Керамічна вкладка – сучасна версія пломби?

Керамічна вкладка - сучасна методика, що дозволяє реставрувати проблемний зуб, зробивши її ідентичною «рідному» зубу.

19.04.2024

Скільки проживе зуб без нерва?

Після депульпації порушуються процеси «постачання корисних речовин», поступово тканини зуба стають більш крихкими — термін життя зуба без нерва значно скорочується, якщо не займатися ним.