Помітили що зуби почали стиратися, розберемося що з цим робити і як.

З часом стирається все:) але, що до зубів, є такі факти – 0,3 мм за 10 років це цілком природньо, якщо за декілька років ви самі помітили що «з’їли» свої зуби – це вже вважається патологією.

Розберемося більш докладно. Як правило, до 35 років у людини стираються різці і горбки на премолярах (це 4-5 зуби) та молярах (6-8 зуби). Ближче до 50 років старіє і руйнується емаль. Така картина відповідає загальним фізіологічний процесам організму.

Також існує патологічна стертість. Її ознаками є швидка та суттєва втрата емалі, потім дентину зуба/зубів. Така проблема може виникнути в молодому та навіть юному віці.

Причинами патологічної стертості зубів можуть бути перевантаження внаслідок втрати зубів, аномалії прикусу, бруксизм, неправильна конструкція зубних протезів, професійні шкідливі впливи, а також недостатня твердість зубних тканин (флюороз, гіпоплазія).

Виходить, що зуби стираються у всіх людей, але з захворюванням — в кілька разів швидше. До речі, за статистикою, близько 12% людей (частіше — чоловіків) страждають патологією стертості зубів.

Фактори виникнення патологічного стирання зубів це:

  • прямий і глибокий прикус;
  • бруксизм;
  • велике навантаження на сусідні зуби після видалення хворого зуба;
  • неякісне протезування зубів;
  • шкідливі звички (коли людина постійно щось гризе);
  • спадковість.

Спочатку стирається емаль. Цей процес більш повільний, а коли черга доходе до дентину, все швидко прискорюється. Стираємість буває локальною, коли зменшується кількість твердих тканин на кількох зубах та генералізованою, коли стираються всі зуби.

Розпізнати захворювання можна й самостійно, але краще — звернутися до стоматолога. Очевидні ознаки захворювання стертості зубів:

  • швидке руйнування зубів;
  • краї зубів стають гострими і створюють дискомфорт у ротовій порожнині;
  • зміна висоти зубів;
  • зсув положення скронево-нижньощелепного суглоба;
  • підвищена чутливість зубів.

Вирішення проблеми

Процес лікування зубів складається з двох етапів: спочатку лікар визначає і усуває причини виникнення захворювання, після — в індивідуальному порядку підбирає ефективний спосіб відновлення зубів. Якщо зафіксовано початкову стадію, тоді проводиться реставрація зубів композитами (якщо враження мінімальне) або протезування зубів за допомогою безметаллових (пресована кераміка або кераміка, яку наносять на оксид циркону) і металокерамічних коронок. Коли відсутній один або кілька зубів, лікар призначає імплантацію. При важких стадіях стертості, лікар може рекомендувати пацієнту провести тотальне протезування — відновлення або видозмінення всіх зубів нижньої чи верхньої щелепи за допомогою коронок або вінірів.

Найбільш поширеною, саме сьогодні, проблемою є – бруксизм.

Основною причиною такого стану признано стрес. Найчастіше бруксизм /скрегіт зубами/ проявляється вночі, коли людина замість того, щоб розслабити мускулатуру, стискає зуби і скрипить ними. Тоді лікар-стоматолог призначає спеціальну капу.
Приходьте на консультацію, в нашій клініці вона безкоштовна! Лікар-стоматолог визначить причину і запропонує оптимальне вирішення проблеми.

Наостанок, зауважимо, вік 40-45 – саме той, коли слід звернути на проблему стертості зубів особливу увагу!

Інші статті

10.04.2025

Вініри: просто про складне

Про вініри знають, напевно всі, але про нюанси, пов’язані з їх встановленням – ні. Щоб уявити для себе загальну картину і краще розібратися в питанні, ми склали ось таку невеличку підказку за принципом - просто про складне.

14.03.2025

Якість у стоматологічному лікуванні

Припустимо, що необхідно виконати ремонт у квартирі. Використовуючи однакові оздоблювальні матеріали, ви запрошуєте дві різні будівельні бригади: одну, знайдену за випадковим оголошенням, та іншу – команду з рекомендаціями, портфоліо та досвідом роботи на складних об'єктах. Чи буде якість виконаних робіт однаковою?

06.02.2025

Про стерильність в клініці Оптіма

Відвідування стоматолога в клініці «Оптіма» – це не лише про здоров’я зубів, а й про вашу впевненість у безпеці кожної процедури. Ми розуміємо, що багато пацієнтів хвилюються через ризик контакту з бактеріями чи вірусами. Саме тому ми суворо дотримуємося найвищих стандартів стерилізації, щоб гарантувати вашу безпеку.

03.12.2024

Чому важливо розповідати стоматологу про свої захворювання?

Доброго дня! Я головний хірург Оптіми Андрій Васильович Цехоцький хотів би акцентувати вашу увагу на тому, чому так важливо бути максимально відкритими під час візиту до стоматолога, розповідаючи про свої захворювання та загальний стан здоров’я.

01.11.2024

ТОЧНІСТЬ. Вініри і коронки

Дизайн вінірів – найважливіша штука

Колір, форма, прозорість, глибина, градієнт, рельєф кераміки – все це важливо. Але є те, без чого всього перераховане вище позбавлене сенсу. Розповімо про точність.

24.09.2024

До якого фахівця звертатися у різних ситуаціях?

Розгубилися, до якого фахівця звертатися, коли щось турбує? Таке трапляється майже в кожного. Ми підготували коротеньку та зрозумілу пам’ятку по типу стоматологічних захворювань та спеціалізацією лікарів-стоматологів.