Помітили що зуби почали стиратися, розберемося що з цим робити і як.

З часом стирається все:) але, що до зубів, є такі факти – 0,3 мм за 10 років це цілком природньо, якщо за декілька років ви самі помітили що «з’їли» свої зуби – це вже вважається патологією.

Розберемося більш докладно. Як правило, до 35 років у людини стираються різці і горбки на премолярах (це 4-5 зуби) та молярах (6-8 зуби). Ближче до 50 років старіє і руйнується емаль. Така картина відповідає загальним фізіологічний процесам організму.

Також існує патологічна стертість. Її ознаками є швидка та суттєва втрата емалі, потім дентину зуба/зубів. Така проблема може виникнути в молодому та навіть юному віці.

Причинами патологічної стертості зубів можуть бути перевантаження внаслідок втрати зубів, аномалії прикусу, бруксизм, неправильна конструкція зубних протезів, професійні шкідливі впливи, а також недостатня твердість зубних тканин (флюороз, гіпоплазія).

Виходить, що зуби стираються у всіх людей, але з захворюванням — в кілька разів швидше. До речі, за статистикою, близько 12% людей (частіше — чоловіків) страждають патологією стертості зубів.

Фактори виникнення патологічного стирання зубів це:

 • прямий і глибокий прикус;
 • бруксизм;
 • велике навантаження на сусідні зуби після видалення хворого зуба;
 • неякісне протезування зубів;
 • шкідливі звички (коли людина постійно щось гризе);
 • спадковість.

Спочатку стирається емаль. Цей процес більш повільний, а коли черга доходе до дентину, все швидко прискорюється. Стираємість буває локальною, коли зменшується кількість твердих тканин на кількох зубах та генералізованою, коли стираються всі зуби.

Розпізнати захворювання можна й самостійно, але краще — звернутися до стоматолога. Очевидні ознаки захворювання стертості зубів:

 • швидке руйнування зубів;
 • краї зубів стають гострими і створюють дискомфорт у ротовій порожнині;
 • зміна висоти зубів;
 • зсув положення скронево-нижньощелепного суглоба;
 • підвищена чутливість зубів.

Вирішення проблеми

Процес лікування зубів складається з двох етапів: спочатку лікар визначає і усуває причини виникнення захворювання, після — в індивідуальному порядку підбирає ефективний спосіб відновлення зубів. Якщо зафіксовано початкову стадію, тоді проводиться реставрація зубів композитами (якщо враження мінімальне) або протезування зубів за допомогою безметаллових (пресована кераміка або кераміка, яку наносять на оксид циркону) і металокерамічних коронок. Коли відсутній один або кілька зубів, лікар призначає імплантацію. При важких стадіях стертості, лікар може рекомендувати пацієнту провести тотальне протезування — відновлення або видозмінення всіх зубів нижньої чи верхньої щелепи за допомогою коронок або вінірів.

Найбільш поширеною, саме сьогодні, проблемою є – бруксизм.

Основною причиною такого стану признано стрес. Найчастіше бруксизм /скрегіт зубами/ проявляється вночі, коли людина замість того, щоб розслабити мускулатуру, стискає зуби і скрипить ними. Тоді лікар-стоматолог призначає спеціальну капу.
Приходьте на консультацію, в нашій клініці вона безкоштовна! Лікар-стоматолог визначить причину і запропонує оптимальне вирішення проблеми.

Наостанок, зауважимо, вік 40-45 – саме той, коли слід звернути на проблему стертості зубів особливу увагу!

Інші статті

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

22.04.2024

Передбачувана імплантація

Прогнозований результат, передбачувана імплантація – саме такі слова чекає від свого лікаря кожен пацієнт перед процедурою імплантації. У цій статті ми пояснимо, чому сьогодні імплантацію в клініці Оптіма можна цілком назвати передбачуваною.

21.04.2024

Зубна шпаргалка

Про рівні ризику виникнення стоматологічних проблем, що можуть призвести до втрати зубів. Така собі шпаргалка для саморозуміння від лікарів-стоматологів клініки Оптіма.

20.04.2024

Керамічна вкладка – сучасна версія пломби?

Керамічна вкладка - сучасна методика, що дозволяє реставрувати проблемний зуб, зробивши її ідентичною «рідному» зубу.

19.04.2024

Скільки проживе зуб без нерва?

Після депульпації порушуються процеси «постачання корисних речовин», поступово тканини зуба стають більш крихкими — термін життя зуба без нерва значно скорочується, якщо не займатися ним.

17.04.2024

Вісім принципів сучасного стоматолога

Наводимо вісім коротких принципів сучасного стоматолога, яких дотримаємося в своєї практиці. Саме за цими принципами можна визначити ступінь професійності та сучасності підходів клініці/лікаря до своєї роботи.