Керамічна вкладка на зуб потрібна, якщо його коронка зруйнована на 25–60 %. Якщо порожнина займає менше чверті поверхні, можна обійтися пломбою, і якщо понад 60%, то необхідна вже коронка.

Пацієнти найчастіше ставлять таке питання – який метод надійніший – керамічна вкладка або коронка, а чи можна обійтися пломбою, щоб повернути жувальну функцію зубів? Однозначної відповіді немає, у разі лікар приймає рішення після первинного огляду. Однак отримати інформацію про можливі способи стоматологічної допомоги буде корисним.

Невтішний факт – рідкісні відвідування стоматолога та погана гігієна призводять до сумних наслідків – каріозні утворення поступово розширюються та поглиблюються вражаючи стінки зубів. Пломбування не завжди дає в таких випадках тривалий сприятливий прогноз – якщо порожнина занадто велика, навіть якісно встановлена пломба може випасти або, гірше, зруйнується витончена стінка зуба. У таких випадках лікар використовує для реставрації вкладку – мініатюрний протез, який бездоганно заповнює порожнину та повторює природний рельєф зуба. Його унікальність можна пояснити процесом виготовлення:

  • після видалення карієсу та підготовки порожнини зуба лікар знімає відбиток із зубного ряду для відправлення до лабораторії;
  • після моделювання тривимірної конструкції зі допомогою цифрової обробки, дані використовуються для виготовлення конструкції в автоматичному режимі;
  • фінальна стадія – це термічна обробка та надання виробу естетичного вигляду.

Для фіксації готової вкладки потрібно лише кілька хвилин.

По міцності, довговічності та естетичності керамічні вкладки мають безперечні переваги перед традиційними пломбами. На відміну від коронок, вкладки покривають лише частину поверхні та є продовженням натурального зуба. Для їх виготовлення в зуботехнічній лабораторії використовують пресовану кераміку. Таки вкладки не мають усадки і щільно прилягають до твердих тканин, що дозволяє уникнути появи вторинного карієсу та, за аналогією з пломбою, випадання з порожнини зуба. Вкладка призначена для відтворення натуральної форми та кольору зуба, вона повністю повертає функцію жування. Колір виробу не змінюється з часом та ідеально відповідає природньому. Якщо руйнування зуба досягло стадії, коли вкладку встановити вже неможливо, лікар пропонує коронку – металеву, керамічну, композитну, металокерамічну або виконану з іншого сучасного матеріалу. Це необхідно, якщо:

  • зуб зруйнований більш ніж наполовину;
  • видалення нерва призвело до підвищеної крихкості “мертвого” зуба;
  • багаторазове пломбування стоншує стінки зуба і є ризик їх поломки.

Таким чином, однозначно відповісти на запитання, що краще керамічна вкладка або коронка на зуб може лише стоматолог-фахівець після огляду. Бічні зуби, на які зазвичай ставляться вкладки, щодня зазнають значних навантажень. Якщо з ними є проблеми, не варто відкладати візит до стоматолога – депульпування зуба із запущеним карієсом не залишить можливості вибору, доведеться ставити коронку. При всій привабливості мікропротезування, не варто наполягати на неї, якщо лікар порадить саме вам найбільш прийнятний варіант. Дізнатися вартість коронки, керамічної вкладки та пломби в Києві /район Теремки/ можна за телефонами клініки Оптіма.

На фото: Робота нашого лікаря Ростислава Васильовича Микульця. Реставрація з використанням двох керамічних вкладок

Інші статті

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

22.04.2024

Передбачувана імплантація

Прогнозований результат, передбачувана імплантація – саме такі слова чекає від свого лікаря кожен пацієнт перед процедурою імплантації. У цій статті ми пояснимо, чому сьогодні імплантацію в клініці Оптіма можна цілком назвати передбачуваною.

21.04.2024

Зубна шпаргалка

Про рівні ризику виникнення стоматологічних проблем, що можуть призвести до втрати зубів. Така собі шпаргалка для саморозуміння від лікарів-стоматологів клініки Оптіма.

20.04.2024

Керамічна вкладка – сучасна версія пломби?

Керамічна вкладка - сучасна методика, що дозволяє реставрувати проблемний зуб, зробивши її ідентичною «рідному» зубу.

19.04.2024

Скільки проживе зуб без нерва?

Після депульпації порушуються процеси «постачання корисних речовин», поступово тканини зуба стають більш крихкими — термін життя зуба без нерва значно скорочується, якщо не займатися ним.

17.04.2024

Вісім принципів сучасного стоматолога

Наводимо вісім коротких принципів сучасного стоматолога, яких дотримаємося в своєї практиці. Саме за цими принципами можна визначити ступінь професійності та сучасності підходів клініці/лікаря до своєї роботи.