Фтор – ключовий мікроелемент для стійкості зубної емалі до розвитку карієсу. Якщо фтору не вистачає, зуби стають більш вразливими до псування. З іншого боку, надлишок фтору може бути шкідливим, наприклад, викликати флюороз. Фтор корисний лише за умови, коли його показник в нормі. Як зрозуміти чи є наш раціон збалансованим на фтор.

Невелика частина фтору надходить в організм із звичайною їжею, менше 0,05 мг/100г. Значно більше з морепродуктами, але основним джерелом є вода! Оптимальний вміст фтору в ній складає 0,8-1 мг/л. Але у різних регіонах поверхневі води, які є джерелом питної води, містять різну кількість фтору. Тому у воді може бути нестача, надлишок або ж повна відсутність цього мікроелементу. Невелика частина фтору надходить в організм із звичайною їжею, менше 0,05 мг/100г. Значно більше з морепродуктами, але основним джерелом є вода! Оптимальний вміст фтору в ній складає 0,8-1 мг/л. Але у різних регіонах поверхневі води, які є джерелом питної води, містять різну кількість фтору. Тому у воді може бути нестача, надлишок або ж повна відсутність цього мікроелементу.

Розподіл вмісту фтору по регіонах України

  • Фтор відсутній чи його кількість дуже низька — Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Львівська, Волинська, Рівненська області.
  • Знижений вміст — Київська, Житомирська, Хмельницька, Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області та Автономна Республіка Крим.
  • Нормальний вміст — Чернігівська, Черкаська, Луганська, Сумська, Харківська області.
  • Підвищений вміст — Полтавська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Донецька області.

Як впізнати чи є надлишок фтору в організмі?

Людина з флюорозом пред’являє таки скарги:

  • на посилення чутливості до температурних подразників;
  • косметичний дефект, так як колір емалі стає жовтуватим або світло-коричневим;
  • крихкість і швидку стираємість зубів;
  • часті відколи;
  • множинний карієс.

Лише фахівець зможе відрізнити прояви флюорозу від крейдяної плями, яка є початковою стадією каріозного ураження. Профілактичний огляд у стоматолога двічі на рік стане запорукою здоров’я Ваших зубів. Фахівець обов’язково дасть поради на той випадок, якщо діагностує нестачу або надлишок фтору.

Інші статті

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

22.04.2024

Передбачувана імплантація

Прогнозований результат, передбачувана імплантація – саме такі слова чекає від свого лікаря кожен пацієнт перед процедурою імплантації. У цій статті ми пояснимо, чому сьогодні імплантацію в клініці Оптіма можна цілком назвати передбачуваною.

21.04.2024

Зубна шпаргалка

Про рівні ризику виникнення стоматологічних проблем, що можуть призвести до втрати зубів. Така собі шпаргалка для саморозуміння від лікарів-стоматологів клініки Оптіма.

20.04.2024

Керамічна вкладка – сучасна версія пломби?

Керамічна вкладка - сучасна методика, що дозволяє реставрувати проблемний зуб, зробивши її ідентичною «рідному» зубу.

19.04.2024

Скільки проживе зуб без нерва?

Після депульпації порушуються процеси «постачання корисних речовин», поступово тканини зуба стають більш крихкими — термін життя зуба без нерва значно скорочується, якщо не займатися ним.

17.04.2024

Вісім принципів сучасного стоматолога

Наводимо вісім коротких принципів сучасного стоматолога, яких дотримаємося в своєї практиці. Саме за цими принципами можна визначити ступінь професійності та сучасності підходів клініці/лікаря до своєї роботи.