Здавалось би з чисткою зубів все зрозуміло, все ясно. Майже кожен пам’ятає, коли батьки нагадували і навіть примушували чистити зуби в дитинстві. «Це потрібно, щоб зуби були здоровими» – так, загальними фразами пояснювали нам чому саме треба чистити зуби. В результаті переважна більшість ставиться до гігієни порожнини рота «аби як».

Пояснення чому насправді треба ставитися до гігієни дуже поважно і як правильно це робити, дає головний лікар нашої клініки Маріанна Анатоліївна Кричфалушій.

«Я впевнена, що за умови ретельно дотримуватися всіх рекомендацій фахівця щодо чистки зубів та язика вдома, а також двічі на рік приходити на професійну чистку до стоматолога-гігієніста, цілком можливо зберегти свої власні зуби до похилого віку. Мені можуть заперечити, що зі спадковістю не посперечаєшся і ніякі профілактичні заходи не працюють. Повірте моєму досвіду – працюють! Гігієна – кращий превентивний метод який дозволяє уникнути самого чинника процесу руйнації зубів та переважної більшості захворювань ясен. Карієс з’являється лише на родючому грунті бактерій та мікроорганізмів, які скупчуються в міжзубних проміжках, пришийкових ділянках та всієї поверхні зубів. Дуже прикро, коли приходить пацієнт з проханням «поставити пломбочку» і відмовляється від професійної чистки ультразвуком. Аргументи і пояснення на декотрих дії на мають. «Нехай буде» – чую у відповідь. На жаль, таки люди повертаються через рік, два, три вже з іншими проблемами. Коронки, мости, протезування. Як ви розумієте, це вже зовсім інша ціна та час на лікування. Тому – двічі на день, вранці та ввечері протягом 3-х хвилин рухами по колу чистимо зуби і не забуваємо про язик! Краще рішення – електрична зубна щітка. Пам’ятайте золоте правило – чим менший масштаб проблеми, тим легше та дешевше лікування».

Вам терміново потрібна чистка, якщо у вас є таки ознаки:

  • зуби ніби «склеєні» між собою і між ними немає проміжків;
  • «шершава» поверхня відчувається язиком майже всюди;
  • в роті з’явився характерний неприємний запах.

Інші статті

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

22.04.2024

Передбачувана імплантація

Прогнозований результат, передбачувана імплантація – саме такі слова чекає від свого лікаря кожен пацієнт перед процедурою імплантації. У цій статті ми пояснимо, чому сьогодні імплантацію в клініці Оптіма можна цілком назвати передбачуваною.

21.04.2024

Зубна шпаргалка

Про рівні ризику виникнення стоматологічних проблем, що можуть призвести до втрати зубів. Така собі шпаргалка для саморозуміння від лікарів-стоматологів клініки Оптіма.

20.04.2024

Керамічна вкладка – сучасна версія пломби?

Керамічна вкладка - сучасна методика, що дозволяє реставрувати проблемний зуб, зробивши її ідентичною «рідному» зубу.

19.04.2024

Скільки проживе зуб без нерва?

Після депульпації порушуються процеси «постачання корисних речовин», поступово тканини зуба стають більш крихкими — термін життя зуба без нерва значно скорочується, якщо не займатися ним.

17.04.2024

Вісім принципів сучасного стоматолога

Наводимо вісім коротких принципів сучасного стоматолога, яких дотримаємося в своєї практиці. Саме за цими принципами можна визначити ступінь професійності та сучасності підходів клініці/лікаря до своєї роботи.