Здавалось би з чисткою зубів все зрозуміло, все ясно. Майже кожен пам’ятає, коли батьки нагадували і навіть примушували чистити зуби в дитинстві. «Це потрібно, щоб зуби були здоровими» – так, загальними фразами пояснювали нам чому саме треба чистити зуби. В результаті переважна більшість ставиться до гігієни порожнини рота «аби як».

Пояснення чому насправді треба ставитися до гігієни дуже поважно і як правильно це робити, дає головний лікар нашої клініки Маріанна Анатоліївна Кричфалушій.

«Я впевнена, що за умови ретельно дотримуватися всіх рекомендацій фахівця щодо чистки зубів та язика вдома, а також двічі на рік приходити на професійну чистку до стоматолога-гігієніста, цілком можливо зберегти свої власні зуби до похилого віку. Мені можуть заперечити, що зі спадковістю не посперечаєшся і ніякі профілактичні заходи не працюють. Повірте моєму досвіду – працюють! Гігієна – кращий превентивний метод який дозволяє уникнути самого чинника процесу руйнації зубів та переважної більшості захворювань ясен. Карієс з’являється лише на родючому грунті бактерій та мікроорганізмів, які скупчуються в міжзубних проміжках, пришийкових ділянках та всієї поверхні зубів. Дуже прикро, коли приходить пацієнт з проханням «поставити пломбочку» і відмовляється від професійної чистки ультразвуком. Аргументи і пояснення на декотрих дії на мають. «Нехай буде» – чую у відповідь. На жаль, таки люди повертаються через рік, два, три вже з іншими проблемами. Коронки, мости, протезування. Як ви розумієте, це вже зовсім інша ціна та час на лікування. Тому – двічі на день, вранці та ввечері протягом 3-х хвилин рухами по колу чистимо зуби і не забуваємо про язик! Краще рішення – електрична зубна щітка. Пам’ятайте золоте правило – чим менший масштаб проблеми, тим легше та дешевше лікування».

Вам терміново потрібна чистка, якщо у вас є таки ознаки:

  • зуби ніби «склеєні» між собою і між ними немає проміжків;
  • «шершава» поверхня відчувається язиком майже всюди;
  • в роті з’явився характерний неприємний запах.

Інші статті

03.12.2024

Чому важливо розповідати стоматологу про свої захворювання?

Доброго дня! Я головний хірург Оптіми Андрій Васильович Цехоцький хотів би акцентувати вашу увагу на тому, чому так важливо бути максимально відкритими під час візиту до стоматолога, розповідаючи про свої захворювання та загальний стан здоров’я.

01.11.2024

ТОЧНІСТЬ. Вініри і коронки

Дизайн вінірів – найважливіша штука

Колір, форма, прозорість, глибина, градієнт, рельєф кераміки – все це важливо. Але є те, без чого всього перераховане вище позбавлене сенсу. Розповімо про точність.

24.09.2024

До якого фахівця звертатися у різних ситуаціях?

Розгубилися, до якого фахівця звертатися, коли щось турбує? Таке трапляється майже в кожного. Ми підготували коротеньку та зрозумілу пам’ятку по типу стоматологічних захворювань та спеціалізацією лікарів-стоматологів.

26.07.2024

Хірургічний шаблон – що це?

Деякі, особливо допитливі пацієнти, почувши про хірургічний шаблон, який використовується при імплантації, просять пояснити, для чого він потрібен. Пояснює, що собою являє хірургічний шаблон і в яких випадках застосовується, головний хірург, імплантолог клініки Андрій Васильович Цехоцький.

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

22.04.2024

Передбачувана імплантація

Прогнозований результат, передбачувана імплантація – саме такі слова чекає від свого лікаря кожен пацієнт перед процедурою імплантації. У цій статті ми пояснимо, чому сьогодні імплантацію в клініці Оптіма можна цілком назвати передбачуваною.