Зі статистикою не посперечатися. Карієс виявляють у кожної другої дитини, віком до 5 років. Чому так? В наш час коли всі користуються дитячими щіточками, особливими пастами для зовсім маленьких, товарів для гігієни порожнини рота, просунутих гаджетів – все більше, а зуби все одно псуються:)

Відповідає наш дитячий стоматолог Ольга Миколаївна Баженова:

Так, справді, проблемних дитячих зубів стає більше з кожним роком. Головний чинник цього – м’яка солодка вуглеводна їжа. Нажаль її в раціоні харчування стає все більше, а твердих, корисних продуктів – менше. Давно ви бачили на дитячих майданчиках матусь, які би давали попити чисту воду замість солодких узварчиків або соків з магазину? Пропонували малюку не солодкі смаколики, а звичайну моркву та ціле хрустке яблуко? Наш спосіб життя, модель харчування відображаються в першу чергу, на наших дітлахах, зокрема на їхніх зубах. Більшість порад зазвичай очевидні – корисне харчування та регулярна гігієна під наглядом батьків. Наступна – герметизація фісур.

Що таке герметизація фісур і навіщо її робити?

Давайте ми, дорослі, будемо чесними самі зі собою. Не завжди ми контролюємо як наші малюки чистять зубки. Я впевнена, що дітки взагалі не люблять ці процедури. В таких випадках, для запобігання карієсу, застосовується герметизація/запечатування фісур. Фісури – це природні борозенки на зубній емалі жувальної поверхні зубів. Проблема полягає в тому, що до цих борозенок потрапляють залишки їжі, які повністю видалити в домашніх умовах досить важко. В результаті ямки та борозенки розширюються, що призводить до утворення особливого виду карієсу – фісурного.

Для запобігання карієсу у маленьких пацієнтів, фахівці знайшли простий, але дієвий метод – заповнення фісур спеціальним герметиком. Процедура не довга і взагалі безболісна, проте ефективно захищає молочні зубки від псування. Раджу обов’язково зробити герметизацію коли спостерігається глибока анатомія фісур. Найкращій період коли треба це зробити – в перший рік після прорізування, далі в 6-8 років і 10-11 років.

Фісури можуть бути різної форми та глибини. Тільки лікар приймає рішення про необхідність їхньої герметизації.

Інші статті

26.07.2024

Хірургічний шаблон – що це?

Деякі, особливо допитливі пацієнти, почувши про хірургічний шаблон, який використовується при імплантації, просять пояснити, для чого він потрібен. Пояснює, що собою являє хірургічний шаблон і в яких випадках застосовується, головний хірург, імплантолог клініки Андрій Васильович Цехоцький.

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

22.04.2024

Передбачувана імплантація

Прогнозований результат, передбачувана імплантація – саме такі слова чекає від свого лікаря кожен пацієнт перед процедурою імплантації. У цій статті ми пояснимо, чому сьогодні імплантацію в клініці Оптіма можна цілком назвати передбачуваною.

21.04.2024

Зубна шпаргалка

Про рівні ризику виникнення стоматологічних проблем, що можуть призвести до втрати зубів. Така собі шпаргалка для саморозуміння від лікарів-стоматологів клініки Оптіма.

20.04.2024

Керамічна вкладка – сучасна версія пломби?

Керамічна вкладка - сучасна методика, що дозволяє реставрувати проблемний зуб, зробивши її ідентичною «рідному» зубу.

19.04.2024

Скільки проживе зуб без нерва?

Після депульпації порушуються процеси «постачання корисних речовин», поступово тканини зуба стають більш крихкими — термін життя зуба без нерва значно скорочується, якщо не займатися ним.