Плазмотерапія – досить передова ін’єкційна методика лікування та профілактики захворювань ясен. Унікальність її принципу полягає в спроможності запустити власні процеси відродження клітин. Завдяки введенню в пошкоджені ділянки власної, особливо виділеної надзвичайно користної плазми, відбувається яскраво виражений біостимулюючий ефект. Плазма – це будівельний матеріал для зведення нових тканин.

Як відбувається процедура?

Процедура займає близько 30 хвилин.

Для плазмотерапії використовують власну кров пацієнта. Фахівець забирає близько 10 мл., згодом матеріал розміщується в центрифузі в спеціальних пробірках. Це дозволяє отримати лікувальний препарат – плазму, збагачену тромбоцитами.
Дія препарату починається відразу після введення: поліпшується обмін речовин, посилюється мікроциркуляція крові.

З практики головного хірурга-імплантолога нашої клініки Андрія Васильовича Цехоцького.

«В мене є пацієнтка Олександра, яка звернулась за допомогою з давнішньою проблемою кровоточивості та запалення ясен. До того, як прийти до нас, вона лікувалась в різних фахівців і навіть за кордоном, де лікували якусь «надкістницю». Після першого візиту до «Оптіми» було встановлено діагноз – пародонтит другого ступеню і ми почали лікування за допомогою курсу плазмотерапії. Всього зробили 3 ін’єкції протягом року. Результат справді був чудовий, всі ознаки довготривалого пародонтиту зникли, ясна стали виглядати здоровими і не спричиняли ніякого дискомфорту та больових відчуттів їх володарки. Вже більш ніж 2 роки я спостерігаю позитивну динаміку. Згодом ми встановили імплант, який чудово прижився. Додам, що дбайливе ставлення до гігієни відіграє значну роль в успішному результаті. На досвіді своєї практики, та спостереженнях колег, можу стверджувати, що плазмотерапія є оптимальним та дієвим методом для лікування майже всіх захворювань ясен та ротової порожнини. Досить часто, після успішного лікування ясен, жінки в мене питають про ефект плазмотерапії в косметологічних процедурах. Відповідь – так, в косметології плазмоліфтинг теж діє дуже ефективно. Для цієї процедури в клініці є чудовий фахівець. Звертайтеся!».

Рекомендації до плазмотерапії:

 • кровоточивість ясен;
 • загальні захворювання ротової порожнини;
 • прискорення процесу загоєння лунки після видалення зуба;
 • успішнє приживлення імплантатів;
 • рухливість зубів;
 • усунення галітозу (неприємного запаху).

Протипоказання:

 • гепатит, ВІЛ-інфекція;
 • інфекційні хвороби в стадії загострення;
 • онкологічні захворювання;
 • патології ендокринної системи;
 • тяжкі форми цукрового діабету;
 • захворювання крові;
 • непереносимість антикоагулянтів.

Вже за кілька сеансів вдається досягти очевидних результатів: зниження кровоточивості ясен, зменшення набряклості ясен і рухливості зубів, поліпшення кольору м’яких тканин.

В якості препарату виступає власна плазма крові пацієнта, тобто ніяких алергічних реакцій і відторгнення матеріалу не відбувається.

Безпосередньо перед самою процедурою проводять санацію порожнини рота, видаляють зубні відкладення та каміння.

За тиждень до призначеної процедури необхідно здати загальний та біохімічний аналіз крові, слідувати всім принципам здорового харчування і відмовитися від алкоголю. В ідеалі – відмовитися від жирного і смаженого.

Процедура відносно нова, тому її практикують не всі. До того ж, для відділення плазми необхідно використовувати спеціальне обладнання.

Інші статті

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

22.04.2024

Передбачувана імплантація

Прогнозований результат, передбачувана імплантація – саме такі слова чекає від свого лікаря кожен пацієнт перед процедурою імплантації. У цій статті ми пояснимо, чому сьогодні імплантацію в клініці Оптіма можна цілком назвати передбачуваною.

21.04.2024

Зубна шпаргалка

Про рівні ризику виникнення стоматологічних проблем, що можуть призвести до втрати зубів. Така собі шпаргалка для саморозуміння від лікарів-стоматологів клініки Оптіма.

20.04.2024

Керамічна вкладка – сучасна версія пломби?

Керамічна вкладка - сучасна методика, що дозволяє реставрувати проблемний зуб, зробивши її ідентичною «рідному» зубу.

19.04.2024

Скільки проживе зуб без нерва?

Після депульпації порушуються процеси «постачання корисних речовин», поступово тканини зуба стають більш крихкими — термін життя зуба без нерва значно скорочується, якщо не займатися ним.

17.04.2024

Вісім принципів сучасного стоматолога

Наводимо вісім коротких принципів сучасного стоматолога, яких дотримаємося в своєї практиці. Саме за цими принципами можна визначити ступінь професійності та сучасності підходів клініці/лікаря до своєї роботи.