Зазвичай, при встановленні імплантату, позицію свердла лікар визначає “на око”. Хірург-імплантолог оцінює кісткові умови та визначає приблизне розташування майбутньої коронки. Далі в сформоване ложе встановлюється імплантат і на нього вже згодом кріпиться коронка.

Однак, кісткові умови для встановлення імплантату не завжди відповідають майбутній позиції коронки, а визначити її точне положення «на око» буває важко навіть за наявності великого досвіду та твердої руки.

Таким чином можна отримати ускладнення: неестетичний зовнішній вигляд або, за поганим сценарієм, неможливість протезування імплантату.

Як зробити точніше?

Потрібно провести віртуальне планування та в процесі імплантації використовувати хірургічний шаблон .

Хірургічний шаблон – це капа-трафарет з отворами для встановлення імплантатів.

Шаблон дозволяє уникнути ускладнень, пов’язаних із неправильним плануванням:

  • максимально знижує ризик поломок конструкцій
  • знижує ризик проблем з яснами в області імплантату
  • дозволяє отримати максимально прогнозований естетичний перехід із коронки в ясна
  • у ряді випадків шаблон – це можливість уникнути пластики на кістковій тканині

Шаблон ми плануємо та виготовляємо заздалегідь.

За кілька днів до операції знімаємо цифровий відбиток щелеп. Потім в ціфровій лабораторії поєднується отриманий віртуальний відбиток з результатами КТ і вже моделюється майбутня коронка. І, вже відштовхуючись від цього, розраховуємо точну позицію, глибину та нахил імплантату.

Після всіх розрахунків у програмі формується модель шаблону та друкується на 3D-принтері.

У процесі операції шаблон кріпиться на сусідні зуби. Завдяки шаблону свердло входить під певним кутом і на задану глибину – тільки так, як ми планували. Результат виходить передбачуваним: правильно сформоване ложе необхідної глибини точно розрахованої позиції.

Важливо розуміти! Шаблони застосовуються за показаннями та вимагають консультації з хірургами-імплантологами.

Цей підхід до імплантації покращує передбачуваність та точність процедури, що в кінцевому підсумку сприяє кращому функціональному та естетичному результату для пацієнтів.

Андрій Васильович Цехоцький /понад 300 імплантацій/

Ростислав Васильович Микулець /понад 50 імплантацій/

Приходьте спочатку на консультацію до лікарів клініки Оптіма.

Інші статті

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

21.04.2024

Зубна шпаргалка

Про рівні ризику виникнення стоматологічних проблем, що можуть призвести до втрати зубів. Така собі шпаргалка для саморозуміння від лікарів-стоматологів клініки Оптіма.

20.04.2024

Керамічна вкладка – сучасна версія пломби?

Керамічна вкладка - сучасна методика, що дозволяє реставрувати проблемний зуб, зробивши її ідентичною «рідному» зубу.

19.04.2024

Скільки проживе зуб без нерва?

Після депульпації порушуються процеси «постачання корисних речовин», поступово тканини зуба стають більш крихкими — термін життя зуба без нерва значно скорочується, якщо не займатися ним.

17.04.2024

Вісім принципів сучасного стоматолога

Наводимо вісім коротких принципів сучасного стоматолога, яких дотримаємося в своєї практиці. Саме за цими принципами можна визначити ступінь професійності та сучасності підходів клініці/лікаря до своєї роботи.