На таке діалектичне для багатьох жінок питання відповідає головний лікар Оптіми Маріанна Анатоліївна Кричфалушій.

Почну трохи здалеку:)

Патологія прикусу здебільшого супроводжується втратою висоти прикусу. Тут я маю на увазі втрату розміру та правильної форми зуба. Коли ваш жувальний орган функціонує за умов невірної просторової позиції зубів, зуби починають стиратися.

Коли ви приходите до стоматолога полікувати зуби, а у вас патологія прикусу, лікар змушений ставити реставрацію: пломбу чи коронку, яка за розміром підійде під ваш прикус.

Так зуби з часом стають все меншими і меншими, а нижня щелепа зсувається все більше назад. Жувальні м’язи починають працювати забагато більше, ніж повинні.

У таких клінічних випадках у пацієнтів з’являються скарги на естетику обличчя:

  • Втрата висоти нижньої третини обличчя;
  • Підборіддя зсунуте назад;
  • Виражені кути нижньої щелепи;
  • Нижня третина обличчя має прямокутну, квадратну форму;
  • Сильно виражені носогубні заломи;
  • Сильний загин під нижньою губою;
  • Недостатній обсяг нижньої губи;
  • Напружена, закрита посмішка;
  • Провисання шкіри в ділянці нижньої третини (брилі).

Через те що овал обличчя виглядає «поплившим», втрачається чіткість ліній, обличчя може здаватися втомленим і старим.

Ну ось, підбираємось до суті питання.

Швидше за все, з такими скаргами пацієнт піде до лікаря – косметолога. І мало хто подумає, що причиною проблем може бути неправильний прикус і втрата анатомії зубів.

У таких клінічних випадках косметологи дуже люблять вводити ботокс у жувальні м’язи, що дає можливість розслабити м’язи нижньої третини обличчя та отримати швидке естетичне поліпшення. М’язи під дією ботолотоксину послаблюються, нижня третина витягується, змінюється овал обличчя, відбувається візуальне збільшення нижньої третини обличчя. Результат, як кажуть, очевидний!

Але є нюанс.

Гіпертонус м’язів – це варіант адаптації організму до наявної хвороби, патології жувального органу. Саме м’язові структури стають на захист всіх структур скронево-нижньощелепного суглоба при невірній стиковці зубів і позиції нижньої щелепи. За умови виключення цього захисту ботолотоксином, можна завдати значної шкоди скронево-нижньощелепному суглобу. М’язова дисфункція завжди піддається лікуванню і м’язи реагують дуже швидко, а ось патологія вищезазначеного суглоба, вкрай складна для повної реабілітації.

Тому раджу, спочатку звернутися до стоматолога-фахівця, вирішити базові питання з прикусом та зубами, а вже потім звертатися до косметолога!

Інші статті

26.07.2024

Хірургічний шаблон – що це?

Деякі, особливо допитливі пацієнти, почувши про хірургічний шаблон, який використовується при імплантації, просять пояснити, для чого він потрібен. Пояснює, що собою являє хірургічний шаблон і в яких випадках застосовується, головний хірург, імплантолог клініки Андрій Васильович Цехоцький.

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

22.04.2024

Передбачувана імплантація

Прогнозований результат, передбачувана імплантація – саме такі слова чекає від свого лікаря кожен пацієнт перед процедурою імплантації. У цій статті ми пояснимо, чому сьогодні імплантацію в клініці Оптіма можна цілком назвати передбачуваною.

21.04.2024

Зубна шпаргалка

Про рівні ризику виникнення стоматологічних проблем, що можуть призвести до втрати зубів. Така собі шпаргалка для саморозуміння від лікарів-стоматологів клініки Оптіма.

20.04.2024

Керамічна вкладка – сучасна версія пломби?

Керамічна вкладка - сучасна методика, що дозволяє реставрувати проблемний зуб, зробивши її ідентичною «рідному» зубу.

19.04.2024

Скільки проживе зуб без нерва?

Після депульпації порушуються процеси «постачання корисних речовин», поступово тканини зуба стають більш крихкими — термін життя зуба без нерва значно скорочується, якщо не займатися ним.