Перший візит заплануйте одразу після 3 років, коли повинні прорізатися всі молочні зуби. Під час огляду лікар-ортодонт з’ясує чи є у дитини вади прикусу та інші проблеми. Такий огляд фахівця позбавить малюка від несприятливих несподіванок в подальшому, а у вас на душі буде спокій.

Розглянемо випадки, коли батькам слід насторожитися!

Нерівні зуби

Молочні зубки, які виглядають трохи вивернутими всередину, не є причиною турбуватися. А ось якщо проблема зберігається при зміні на постійні зуби, то виправляти це вже необхідно.

Головні болі

При неправильному прикусі спостерігається процес, у якому одні м’язи щелепи постійно перебувають у гіпертонусі, інші, навпаки, мало задіяні. Така патологія може провокувати спазм кровоносних судин шийного відділу хребта, що провокує виникнення головного болю. Для вирішення цієї проблеми ортодонт пропонує або пластину, або елайнер.

Шкідливі звички

Довготривале смоктання пустушки або постійний палець в роті може завдати неабиякої шкоди: деякі зуби можуть змінити положення, порушується прикус, розвиток щелеп.

Хрускіт щелепи

Помітили хрускіт – не зволікайте, записуйтесь на консультацію до лікаря. Така патологія може призвести до асиметрії обличчя та губ, хронічного запалення суглоба. Ортодонт обов’язково призначить дослідження на КТ чи МРТ.

Порушення вимови звуків

На дикцію впливає відсутність зубів та неправильний прикус. Останній більшою мірою впливає на вимову шиплячих звуків та дзвінких приголосних. Для корекції таких вад ортодонти вважають за оптимальний – вік близько 5 років.

Рання втрата молочних зубів

В таких випадках спостерігається зміщення зубного ряду. Рекомендації фахівців таки – не манкувати відвідування стоматолога, який слідкує за прорізуванням постійних зубів та їх правильним розташуванням в щелепі. До речі, можлива і зворотна ситуація (пізня втрата молочних зубів).

Зворотне перекриття різців

Це коли вперед виступають нижні різці та уповільнюється зростання верхньої щелепи. Причиною є її блокування. Корекція ідеальна у віці 5-6 років.

Великий проміжок між зубами верхньої та нижньої щелепи

У нормі відстань не повинна перевищувати 2 мм. Таку відстань (сагітальний прикус) коректують у віці 11-13 років.

Мала відстань, або її відсутність між молочними зубами

В 5-6 років коли починають змінюватися молочні зуби на постійні, відбувається активний ріст щелеп. Тому проміжки між молочними зубчиками повинні теж збільшуватися. Якщо цього не відбувається, є вірогідність нестачі місця і в подальшому, кривому росту постійних зубів

Проблеми с жуванням та при накушуванні

Ви стали спостерігати постійне прикушування щоки та язика коли ваша дитина їсть? Ключове слово -постійно-. Це привід звернутися на консультацію до ортодонта.

Криві, скупчені, випнуті вперед зуби

Така патологія крім естетичного дискомфорту самої дитини, може призвести до цілої купи супутніх проблем. Ортодонт запропонує брекети, або елайнер.

Ротове дихання

Цю недугу відносять до шкідливих дитячих звичок. Безумовно існують об’єктивні причини, наприклад, аденоїди або інші захворювання ЛОР-органів. Постійно відкритий рот у дитини призводить до виникнення вертикальної дизоклюзії, тобто формуванню неправильного прикусу. У цьому випадку ортодонт та отоларинголог працюють в тісному тандемі.

Асиметрія обличчя

Не всі батьки знають, що ортодонт здатний виправити також асиметрію обличчя. Як правило, таки вади пов’язані з неправильним розвитком щелеп. Починати лікування найкраще під час активного зростання щелеп. Аномалії прикусу – не лише естетична проблема. Є чимала загроза швидкого зносу емалі та порушення дикції.

P.S. Виправити аномалії розвитку щелеп не пізно у будь-якому віці. Але у дитинстві це зробити простіше, дешевше та ефективніше. Оптимальний час для звернення до ортодонта – вік пацієнта віком від 5 років.

Інші статті

26.07.2024

Хірургічний шаблон – що це?

Деякі, особливо допитливі пацієнти, почувши про хірургічний шаблон, який використовується при імплантації, просять пояснити, для чого він потрібен. Пояснює, що собою являє хірургічний шаблон і в яких випадках застосовується, головний хірург, імплантолог клініки Андрій Васильович Цехоцький.

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

22.04.2024

Передбачувана імплантація

Прогнозований результат, передбачувана імплантація – саме такі слова чекає від свого лікаря кожен пацієнт перед процедурою імплантації. У цій статті ми пояснимо, чому сьогодні імплантацію в клініці Оптіма можна цілком назвати передбачуваною.

21.04.2024

Зубна шпаргалка

Про рівні ризику виникнення стоматологічних проблем, що можуть призвести до втрати зубів. Така собі шпаргалка для саморозуміння від лікарів-стоматологів клініки Оптіма.

20.04.2024

Керамічна вкладка – сучасна версія пломби?

Керамічна вкладка - сучасна методика, що дозволяє реставрувати проблемний зуб, зробивши її ідентичною «рідному» зубу.

19.04.2024

Скільки проживе зуб без нерва?

Після депульпації порушуються процеси «постачання корисних речовин», поступово тканини зуба стають більш крихкими — термін життя зуба без нерва значно скорочується, якщо не займатися ним.