Відновлення форми та функціональності зубів при сильному руйнуванні – найпопулярніша на сьогодні в стоматології послуга. Крім якості виконання, для пацієнтів важливе значення має естетична складова результату. Керамічна вкладка – сучасна методика, що дозволяє реставрувати проблемний зуб, зробивши її ідентичною «рідному» зубу.

За характеристиками дана конструкція – сучасна версія пломби, але з унікальною відмінністю. Створюється вкладка по заздалегідь зробленому відбитку в зуботехнічнії лабораторії.

Вкладка з кераміки відновлює естетику та функціональність проблемного зуба, а також запобігає подальшому його руйнуванню. Такі вкладки відрізняються тривалим терміном служби і здатністю точно передавати анатомічні особливості зубів, що підлягають відновленню.

Покази до встановлення керамічних вкладок:

 • велика порожнина, що утворилася на жувальній поверхні;
 • порожнина, обмежена емаллю. Обширне ураження поверхонь, що контактують із зубами поруч;
 • високі вимоги до естетики. Необхідність у виконанні щадного препарування;
 • руйнування зуба на 1/3 за умови, що його нерви збережено;
 • висока чутливість і патологічне стирання;
 • наявність пошкоджень на захисному шарі – тріщини та невеликі сколи;
 • клиноподібний дефект;

Не рекомендується встановлення керамічних вкладок при:

 • недостатня площа поверхні, яка потребує реконструкції – у такій ситуації доцільніше провести звичайне пломбування;
 • велика площа поверхні, що має ураження карієсом із його активним прогресуванням. Руйнування зуба на 2/3, тоді краще поставити коронку;
 • бруксизм (неконтрольований скрегіт зубами) – зазвичай пацієнтам з таким діагнозом рекомендується надягати на ніч капу.

Відмінності від пломби

За способом виготовлення. Якщо пломба створюється безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта після очищення від каріозного ураження, тоді як вкладка виготовляється техніком по зліпку в лабораторії. Також при розміщенні пломби може знадобитися сточування або додавання пломбувальної маси. Керамічна вкладка встановлюється за розміром порожнини, що відновлюється.

За локацією встановлення. Зазвичай вкладкою відновлюють жувальні зуби, тоді як пломбами краще закривати незначні порожнини на передніх зубах.

За приляганням. Проміжок між стінками порожнини зуба та вкладкою з кераміки не перевищує 2 мікронів, що майже повністю виключає можливість її розхитування чи випадіння. Також усувається і можливість вторинного прояву карієсу. З пломбою все інакше. Вона просідає, розхитується і наразі може випадати.

З експлуатації. Згодом навіть якісний матеріал для пломбування втрачає свій початковий відтінок та властивості. Вкладки не сідають, а процес стирання йде практично непомітно і рівномірно з природними зубними тканинами.

За міцністю та надійністю матеріалу. Для створення вкладок застосовується спеціальна стоматологічна кераміка, твердість якої можна порівняти з міцністю емалі. Середня тривалість використання композитної пломби – 3-5 років. Прогноз керамічної вкладки в декілька разів більший.

Всі названі відмінності свідчать про те, що в багатьох ситуаціях керамічні вкладки набагато кращі навіть за найсучасніші пломби.

Лікарі клініки Оптіма рекомендують своїм пацієнтам вкладки з пресованої кераміки для яких застосовується технологія литтєвого пресування матеріалу з додатковою дією високого тиску та температури. Такі вкладки відомі своєю міцністю та бездоганними естетичними властивостями.

!Поки створюється керамічна вкладка в лабораторії, висвердлена порожнина зуба закривається тимчасовою пломбою. Як тільки буде готова вкладка, тимчасовий пломбувальний матеріал знімається та встановлюється керамічна вкладка.

ПЛЮСИ І МІНУСИ

Плюси:

 • можливість використання для закриття великих руйнувань та порожнин зубної поверхні;
 • невелика корекція вкладки після встановлення за рахунок високої точності його виготовлення;
 • високий показник біосумісності зубних тканин з матеріалом вкладки;
 • стійкість та висока міцність, що дозволяє конструкції витримувати повне навантаження при жуванні;
 • відсутня полімеризація та усадка;
 • чудова естетика – досконала подібність із зубною емаллю по відтінку та структурі;
 • стійкість до фарбування;
 • відсутній дискомфорт при експлуатації, висока зносостійкість.

Мінуси:

 • тривалість відновлення. На створення однієї вкладки з кераміки може піти до 10 днів, через що потрібно обов’язкове розміщення тимчасової пломби та не одне відвідування стоматолога;
 • вища ціна в порівнянні з класичною пломбою.

Досвід наших лікарів та відгуки пацієнтів Оптіми свідчать про те, що керамічна вкладка дійсно є сучасною, надійною альтернативою звичайним пломбам в багатьох випадках.

Інші статті

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

22.04.2024

Передбачувана імплантація

Прогнозований результат, передбачувана імплантація – саме такі слова чекає від свого лікаря кожен пацієнт перед процедурою імплантації. У цій статті ми пояснимо, чому сьогодні імплантацію в клініці Оптіма можна цілком назвати передбачуваною.

21.04.2024

Зубна шпаргалка

Про рівні ризику виникнення стоматологічних проблем, що можуть призвести до втрати зубів. Така собі шпаргалка для саморозуміння від лікарів-стоматологів клініки Оптіма.

19.04.2024

Скільки проживе зуб без нерва?

Після депульпації порушуються процеси «постачання корисних речовин», поступово тканини зуба стають більш крихкими — термін життя зуба без нерва значно скорочується, якщо не займатися ним.

17.04.2024

Вісім принципів сучасного стоматолога

Наводимо вісім коротких принципів сучасного стоматолога, яких дотримаємося в своєї практиці. Саме за цими принципами можна визначити ступінь професійності та сучасності підходів клініці/лікаря до своєї роботи.