Для деяких пацієнтів імплантація – єдиний ефективний спосіб повернути повноцінну посмішку та комфортне життя. Однак, існує низка стійких міфів про імпланти, через які візит до хірурга-імплантолога набуває статусу табу.

Сьогодні ми розвіємо найпоширеніші омани.

1. Імплантація – це боляче.

Найневиправданіший міф про імплантацію. Якщо мислити як людина, не занурена в стоматологію та медицину, то з боку, процедура й справді може сприйматися болючою. Однак сучасна анестезія робить імплантацію абсолютно безболісною. Відчуття при встановленні імплантів такі ж, як при лікуванні карієсу.

2. Імплантація – дуже довгий та ризикований процес.

Насправді, сама процедура імплантації займає близько 40-60 хвилин. «Затягтися» може встановлення незнімних протезів на імпланти – оскільки потрібен час для приживлення імплантів (не більше ніж 6 місяців). Імплантація вимагає граничної точності, правильної та досвідченої руки – високої кваліфікації фахівця. Не кожен хірург-стоматолог проводить імплантації.

3. Імплантація – це дуже дорого.

Вже ні. Можна провести аналогію із мобільними телефонами. Коли вони тільки з’явилися, дозволити собі мобільний телефон були в змозі лише обрані. Тепер кожен має мобільний. Так само і з імплантами. Вони стали в рази доступнішими і з’явився чималий вибір виробників та цінових сегментів. Скажімо, імпланти стали доступними для більшості пацієнтів.

4. Імпланти можуть викликати алергію та не прижитися.

Ні! Імплантати виготовляються із абсолютно нейтральних для організму матеріалів, зазвичай із титану, що виключає ризик виникнення алергії. Статистика приживання імплантів показує стабільні результати – 96-99%.

5. Власникам імплантів заборонено робити МРТ та з проходженням митниць, рамок металошукачів будуть проблеми.

Ще один міф! Імплантати – це діамагнетики, тобто вироби, які не намагнічуються. Перед МРТ обстеженням фахівець повинен бути проінформований про імпланти, проте не виявлено жодних відхилень чи шкідливих для організму наслідків при виконанні дослідження з імплантами у роті.

6. Імплантація не для людей похилого віку.

Зовсім ні. Процедура проводиться незалежно від віку пацієнта. Значення має лише стан здоров’я. Якщо у літньої людини немає онкологічних проблем, активного остеопорозу, порушення кровообігу та декомпенсованого діабету, імплантація може стати єдиним рішенням та шансом на стабільне протезування та комфортне життя.

7. Існує багато протипоказань для імплантації.

Безумовно, протипоказання є (психологічні, інфекційні та, згадані вище, онкологічні захворювання). Однак, таких пацієнтів не так багато. Є і низка тимчасових та приватних протипоказань. У таких випадках зазвичай потрібно лише почекати поки умови для імплантації стануть ідеальними.

8. Імпланти руйнують щелепу.

Навпаки. Імплант виконує функцію кореня зуба. При жуванні створюється природне навантаження на кістку, що перешкоджає її атрофії. Успішна остеоінтеграція сприяє відновленню кровообігу і збереженню кісткової тканини.

9. Імплантація – нова, неперевірена технологія, класичне протезування надійніше.

“Новій” технології вже 50 років. Перші операції були проведені в США на початку 70-х ХХ століття. З урахуванням прогресу, інновацій як у матеріалах, так і хірургічних методиках, імпланталогія за ці десятиліття кардинально зробила крок вперед, ставши популярною і доступною процедурою у всіх розвинених країнах. Знімні зубні протези, різні мостоподібні конструкції не можуть апріорі дати пацієнту відчуття 100% комфорту та функціоналу. Скажімо лише, що імпланти перевершують усі конструкції класичного протезування за:

  • відчуттям та естетичними характеристиками
  • виглядом (вони не відрізняються від справжніх здорових зубів)
  • дбайливим ставленням до «сусідів» та ясен (при встановленні імплантів не обточуються сусідні зуби)
  • універсальністю (підходять як для поодинокого, та й тотального протезування)
  • комфортністю (потребують лише стандартної гігієни)
  • довговічністю (служать до 40 років)

P.S. Відновлення зубного ряду за допомогою імплантів позбавляє пацієнта таких очевидних естетичних проблем як обвисання щік, мімічних зморшок і складок. Підтримує контур м’язів обличчя, овал обличчя в цілому.

Інші статті

03.12.2024

Чому важливо розповідати стоматологу про свої захворювання?

Доброго дня! Я головний хірург Оптіми Андрій Васильович Цехоцький хотів би акцентувати вашу увагу на тому, чому так важливо бути максимально відкритими під час візиту до стоматолога, розповідаючи про свої захворювання та загальний стан здоров’я.

01.11.2024

ТОЧНІСТЬ. Вініри і коронки

Дизайн вінірів – найважливіша штука

Колір, форма, прозорість, глибина, градієнт, рельєф кераміки – все це важливо. Але є те, без чого всього перераховане вище позбавлене сенсу. Розповімо про точність.

24.09.2024

До якого фахівця звертатися у різних ситуаціях?

Розгубилися, до якого фахівця звертатися, коли щось турбує? Таке трапляється майже в кожного. Ми підготували коротеньку та зрозумілу пам’ятку по типу стоматологічних захворювань та спеціалізацією лікарів-стоматологів.

26.07.2024

Хірургічний шаблон – що це?

Деякі, особливо допитливі пацієнти, почувши про хірургічний шаблон, який використовується при імплантації, просять пояснити, для чого він потрібен. Пояснює, що собою являє хірургічний шаблон і в яких випадках застосовується, головний хірург, імплантолог клініки Андрій Васильович Цехоцький.

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

22.04.2024

Передбачувана імплантація

Прогнозований результат, передбачувана імплантація – саме такі слова чекає від свого лікаря кожен пацієнт перед процедурою імплантації. У цій статті ми пояснимо, чому сьогодні імплантацію в клініці Оптіма можна цілком назвати передбачуваною.