Наші лікарі дають правдиві відповіді на поширені питання, саме ті, на які складно почути незаангажовані відповіді від фахіфців-стоматологів.

Чи варто витрачатися на встановлення вінірів?

Звичайно, якщо ви піклуєтєсь про естетику своєї посмішки і у вас є очевидні дефекти фронтальної групи зубів – допоможуть вініри. В інших випадках, перш ніж вирішити встановити вініри, потрібно оцінити купу нюансів. Вініри – це не дешево та не на все життя. Зуб під вініри мінімально, але обточується, тому дуже важливо надалі зберігати герметичність між тканинами зуба та конструкцією, інакше зуб неминуче псуватиметься. Тому надзвичайно важливим є якість власне вініра та кваліфікація техніка, який виготовляє безметалеві конструкціі, а також дотримання лікарем всіх етапів згідно протоколу- від обробки зуба до фіксаціі вінірів. Потрібно розуміти, що з віком відбувається атрофія кістки, тому потрібно буде частіше спостерігатися у стоматолога та вживати профілактичних заходів за потребою. Але безперечною перевагою вінірів перед звичайними фотополімерними реставраціями є здатність вінірів проводити промінь світла аналогічно до того, як його проводить своя емаль – тому за будь-якого освітлення реставраціі виглядатимуть природньо. Також варто сказати про те, що навіть згодом вініри виглядатимуть точно так як в день фіксаціі (звісно, за умови належного догляду), а фотополімерні реставраціі згодом стануть більш тьмяними та можуть змініти колір.

Чи насправді імпланти кращій варіант при відсутності зуба?

Так, це не перебільшення. Імплант – це сучасна, прогресивна альтернатива всім конструкціям минулих часів. Імплант виконує функцію кореня зуба. При жуванні створюється природне навантаження на кістку, що перешкоджає її атрофії. Успішна остеоінтеграція сприяє відновленню кровообігу і збереженню кісткової тканини. Знімні зубні протези, різні мостоподібні конструкції не можуть апріорі дати пацієнту відчуття 100% комфорту та функціоналу. Скажімо лише, що імпланти перевершують усі конструкції класичного протезування. Але всі ці бонуси можуть бути лише за умови успішноі імплантаціі, коли відбувається «приживлення» імпланту – при дотриманні усіх правил асептики і антисептики, коректного підбору системи імплантологом, врахування загального стану здоров’я пацієнта тощо.

Як правильно доглядати за порожниною рота в домашніх умовах?

Впевнені, що за щітку і пасту не варто зайвий раз нагадувати, але за деякі елементи хотілося б все ж сказати. 1. Іригатор, це гігієна зовсім іншого рівня. Ні щітка, ні ополіскувачі ротової порожнини ніколи не впораються з очищенням міжзубного простору, так, як спрямований струмінь води. 2. Флос або зубна нитка. У дорослих людей як правило карієс з’являється саме на контактних поверхнях, очищення яких неможливе без флосу. Тому однозначний мастхев! Але в будь-якому разі навіть дуже якісна домашня гігієна з правильним харчуванням – це не панацея від хвороб ротової порожнини.

Чи всім потрібна професійна гігієна зубів?

Так, всім хоча б раз на рік, але краще – кожні півроку. Ще не винайдені засоби для домашнього догляду, які б порівнялися з профгігієною за ефективністю. Коли ви приходите на прийом до стоматолога (а ми рекомендуємо вам робити це кожні півроку, щоб не запустити хвороби ротової порожнини на початковому етапі), він завжди рекомендує почати саме з профгігієни. Зубні відкладення – улюблене живильне середовище для бактерій та мікроорганізмів – це по-перше. Під нальотом може ховатися фісурний карієс, який лікар може не побачити без профгігієни – це по-друге. Правильна профгігієна повинна включати чотири етапи: видалення ультразвуком твердих відкдаденнь, порошкове чищення (наприклад, апаратом PROPHYflex або Air Flow), полірування зубів (на гладкій поверхні емалі наліт не так швидко осідає) і, нарешті, фторування, якщо необхідно.

Чи потрібно рятувати до останнього сильно зруйнований зуб?

Тут все індивідуально. Є різні методи прямої та непрямої реставрації. Наприклад, є методика прямої реставрації, що використовується, коли змінюється колір зуба. При цьому застосовується композитний пломбувальний матеріал, а лікар працює безпосередньо в роті пацієнта. Зручність методу полягає в тому, що вирішити питання можна в один візит до стоматолога. Якщо має місце великий відсоток руйнування зуба (до 80%), розглядається питання про непряму реставрацію керамічними накладками або коронками. А коли від коронкової частини зуба вже нічого не залишилося, і конструкцію кріпити практично немає на чому, і ми розуміємо, що відновлений зуб не простоїть і року, тоді краще відразу поставити імплант і не витрачати час і гроші пацієнта. Усе за показаннями. Але остаточне рішення приймає пацієнт – інколи зуби з надзвичайно сумнівним прогнозом ще служать багато років, за умови дотримання всіх рекомендацій.

Які є рішення при повній відсутності зубів?

Варіантів багато, знову ж таки рішення має приймати стоматолог з урахуванням фінансових можливостей пацієнта. При генералізованому парадонтозі, коли щелепа практично повністю «пішла» і кісткова пластика неможлива, як правило встановлюють 4 або 6 імплантів і кріплять незнімну конструкцію. Такі технології сьогодні на піку популярності, мають назву All-on-4 і All-on-6. Є також варіанти умовно-знімних конструкцій на 3-4 імплантах. Ну і найбюджетніше рішення – популярні знімні конструкції, які фіксуються на 2-3 імплантах. Такі конструкції пацієнт вже може знімати самостійно, щоб проводити гігієну, при цьому вони надійно зафіксовані і ніякі казуси вам не додадуть головного болю.

На останок таке питання… Що краще при відсутності грошей – не лікувати зуби та накопичувати кошти на приватну стоматологічну клініку (я розумію, що найближчим часом малоймовірно, що з’являться зайві гроші:), чи піти до державної стоматології?

Наша порада – шукайте лікаря-стоматолога лише за рекомендацією друзів та знайомих. Саме тих, хто вже пройшов курс лікування і залишився задоволеним результатом на всі 100%. І пам’ятайте, що переліковування завжди довше і дорожче, і не завжди можливе. Йти до будь-якого лікаря «в сліпу» – це як гра в рулетку – може пощастить, а може…

Інші статті

26.07.2024

Хірургічний шаблон – що це?

Деякі, особливо допитливі пацієнти, почувши про хірургічний шаблон, який використовується при імплантації, просять пояснити, для чого він потрібен. Пояснює, що собою являє хірургічний шаблон і в яких випадках застосовується, головний хірург, імплантолог клініки Андрій Васильович Цехоцький.

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

22.04.2024

Передбачувана імплантація

Прогнозований результат, передбачувана імплантація – саме такі слова чекає від свого лікаря кожен пацієнт перед процедурою імплантації. У цій статті ми пояснимо, чому сьогодні імплантацію в клініці Оптіма можна цілком назвати передбачуваною.

21.04.2024

Зубна шпаргалка

Про рівні ризику виникнення стоматологічних проблем, що можуть призвести до втрати зубів. Така собі шпаргалка для саморозуміння від лікарів-стоматологів клініки Оптіма.

20.04.2024

Керамічна вкладка – сучасна версія пломби?

Керамічна вкладка - сучасна методика, що дозволяє реставрувати проблемний зуб, зробивши її ідентичною «рідному» зубу.

19.04.2024

Скільки проживе зуб без нерва?

Після депульпації порушуються процеси «постачання корисних речовин», поступово тканини зуба стають більш крихкими — термін життя зуба без нерва значно скорочується, якщо не займатися ним.