Таке запитання досить часто виникає у батьків маленьких пацієнтів стоматолога, адже річ йде про зуби тимчасові, які зміняться рано чи пізно (випадуть самі, за допомогою батьків або ж їх видалить хірург-стоматолог), а на зміну проріжуться чудові, неушкоджені, біленькі та міцні постійні. Так міркують необізнані дорослі. До того ж лікування кореневих каналів(ендодонтичне лікування) вдвоє, а інколи втроє дорожче за лікування карієсу тих же молочних зубів. Нерідко цей факт стає вирішальним для батьків, які відмовляються від ендодонтичного лікування кореневих каналів тимчасових зубів.

Мабуть, найкраще могли б донести відповідь на це питання (Варто? Не варто? Навіщо?) ті батьки, які зіткнулися з ускладненнями карієса (пульпітом, періодонтитом) у своїх дітей і “прожили” ці ситуації поруч зі своєю страждаючою дитиною. Коли під наркозом, екстрено, на вихідні чи свята доводиться видаляти зуби змученій дитині, з температурою та набрякщою щокою. Коли знеболюючі не діють . Коли дитину треба міцно тримати, щоб хоч оглянути. Коли дитину дражнять, вона комплексує і переживає, бо без передніх зубів ходить роками, доки нарешті постійні не з’являться. Коли випадають геть зруйновані рештки тимчасових зубів і НЕ з’ являється постійний зуб, бо зачаток загинув від потужного інфекційного процесу. Коли дитина їсти не може, бо немає чим, а те що лишилося від зубів на рівні з яснами чи вже під ними болить страшенно. Це все наслідки НЕлікування зубів взагалі (і кореневих каналів зокрема).

Це все про дітей 3-6 річного віку, найчастіше. В 21-му сторіччі. Так, це в Києві. Сумно. Діти ж – це наше майбутнє!

На жаль не всі читають статті з науковою інформацією про те, що всі молочні зуби побудовані аналогічно з постійними, і – так, мають “нерви”, і – так, так само, болять, тимчасові моляри і ікла випадуть тільки в 11-12 років, а до цього часу дуже потрібні, бо не випадково так задумано природою, адже при достроковому їх видаленні порушиться: прикус, положення зубів, порушення функції жування і пережовування їжі, проблеми з ШКТ, дикція, психо-невротичні проблеми… При ігноруванні лікування запальний та інфекційні процеси можуть призвести до втрати не тільки зуба, але й життя.

Тож якщо коротко, то лікувати кореневі канали в тимчасових зубах безперечно необхідно. Але вчасно. Доки не з’явились протипоказання до їх лікування і показання до видалення.

За цим закликом “Отямтесь! Думайте! Бережіть! Дійте!” може послідувати класична стаття з поясненнями. Але ж хто її “почує”?

Інші статті

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

22.04.2024

Передбачувана імплантація

Прогнозований результат, передбачувана імплантація – саме такі слова чекає від свого лікаря кожен пацієнт перед процедурою імплантації. У цій статті ми пояснимо, чому сьогодні імплантацію в клініці Оптіма можна цілком назвати передбачуваною.

21.04.2024

Зубна шпаргалка

Про рівні ризику виникнення стоматологічних проблем, що можуть призвести до втрати зубів. Така собі шпаргалка для саморозуміння від лікарів-стоматологів клініки Оптіма.

20.04.2024

Керамічна вкладка – сучасна версія пломби?

Керамічна вкладка - сучасна методика, що дозволяє реставрувати проблемний зуб, зробивши її ідентичною «рідному» зубу.

19.04.2024

Скільки проживе зуб без нерва?

Після депульпації порушуються процеси «постачання корисних речовин», поступово тканини зуба стають більш крихкими — термін життя зуба без нерва значно скорочується, якщо не займатися ним.

17.04.2024

Вісім принципів сучасного стоматолога

Наводимо вісім коротких принципів сучасного стоматолога, яких дотримаємося в своєї практиці. Саме за цими принципами можна визначити ступінь професійності та сучасності підходів клініці/лікаря до своєї роботи.