Відкладення лікування у разі втрати одного чи кількох зубів може погіршити ситуацію. Сьогодні Андрій Васильович Цехоцький /головний хірург клініки/ розповість, чим загрожує довга відсутність зубів і про способи відновлення втрачених зубів.

Якщо втрачених зубів небагато, дискомфорт у ротовій порожнині відчувається слабко. Багато пацієнтів у такому разі відкладають відновлення зубів на невизначений термін. Спочатку, справді, може нічого не турбувати. Але тривала відсутність зуба призводить до відстрочених ускладнень:

1. Неправильне розподілення тиску на зуби, зміна прикусу.

Зуби зміщуються та нахиляються у бік вільного простору віддаленого зуба. Через те, що природні верхівки зубів розташовуються інакше, при змиканні з’являються передчасні контакти щелеп. Це призводить до порушення прикусу та неправильного змикання зубів. Тиск на зуби розподіляється нерівномірно, з’являються спазми м’язів щелеп, надмірна або недостатня напруга при жуванні, головний біль і патологічнє стирання зубів, що відчувають основний тиск.

2. Поява пародонтальних кишень (відшарування ясен від зуба).

Відбувається через зміщення та нахилення зубів. Може початися запалення, що призводить до руйнування тканин зуба та кістки. Часто зуб доводиться видаляти. Буває, що зуби зміщуються, не залишаючи достатнього простору для встановлення імплантату. І тоді їх доводиться вирівнювати брекетами.

3. Атрофія (зменшення обсягу) кісткової тканини.

Найбільша втрата кісткової тканини йде у перші 4-8 тижнів, потім уповільнюється. Але при запаленні відбувається розщеплення кістки. Надалі для імплантації може не вистачити потрібного об’єму кісткової тканини, яку спочатку доведеться збільшити операційно.

4. Зміни у зовнішності. Відсутність зуба може спровокувати:

  • появу носогубних складок та глибоких зморшок
  • зміну овалу обличчя та розвиток западання губ або щік
  • опущення куточків губ
  • зменшення нижньої третини обличчя

Тепер коротко про способи відновлення втрачених зубів.

Імплантація

Встановлення штучного кореня на місце відсутнього. Метод з високим рівнем довговічності та естетики. Також імплантати використовують для повного заміщення зубів на одній/двох щелепах, але це буде протезування на імплантах.

Реплантація

Повторне вживлення здорового зуба, що випав з лунки. Наприклад, при травмі – вивиху зуба, або при пересадці зуба мудрості на місце втраченого жувального. Важливими є збереження зуба і відповідний стан лунки, куди він буде вживлюватися.

Протезування

Функціональне та естетичне заміщення втрачених зубів за допомогою ортопедичних конструкцій. Вони бувають 2-х видів:

Незнімні протези

Для заміщення одного або двох зубів використовують мостоподібний протез – незнімна конструкція з 3-х/4-х злитих зубних коронок. Для встановлення мостоподібного протезу зуби потрібно обробляти під коронки. Тому краще використовувати його, якщо сусідні зуби не в найкращому стані. Наприклад, із великими пломбами. Якщо ці зуби здорові й у хорошому стані, краще зберегти їх і провести імплантацію втраченого зуба. Якщо треба замістити велику кількість зубів, застосовують бюгельний протез чи протезування на імплантатах.

Знімне протезування.

Не найнадійніші та довговічні протези, але найдоступніший варіант за відсутності зубів. Це можуть бути:

  • Пластинкові протези – пластинка, що імітує ясна, до якої кріпляться штучні зуби. Тримається вона спеціальними гачками за вцілілі зуби
  • Іммедіат-протези /метелики/ – тимчасові протези для негайного заміщення зуба в естетичних цілях

Важливо пам’ятати! ⠀ Уникнути більшості проблем, що призводять до втрати зубів, можна за допомогою:

  • регулярного огляду лікаря-стоматолога
  • регулярного чищення зубів у гігієніста
  • щоденної домашньої гігієни порожнини рота 2 рази на день

Ви використовуєте ці способи?
Бережить себе та свої зуби!
Головний хірург Оптіми, Андрій Цехоцький

 

Інші статті

26.07.2024

Хірургічний шаблон – що це?

Деякі, особливо допитливі пацієнти, почувши про хірургічний шаблон, який використовується при імплантації, просять пояснити, для чого він потрібен. Пояснює, що собою являє хірургічний шаблон і в яких випадках застосовується, головний хірург, імплантолог клініки Андрій Васильович Цехоцький.

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

22.04.2024

Передбачувана імплантація

Прогнозований результат, передбачувана імплантація – саме такі слова чекає від свого лікаря кожен пацієнт перед процедурою імплантації. У цій статті ми пояснимо, чому сьогодні імплантацію в клініці Оптіма можна цілком назвати передбачуваною.

21.04.2024

Зубна шпаргалка

Про рівні ризику виникнення стоматологічних проблем, що можуть призвести до втрати зубів. Така собі шпаргалка для саморозуміння від лікарів-стоматологів клініки Оптіма.

20.04.2024

Керамічна вкладка – сучасна версія пломби?

Керамічна вкладка - сучасна методика, що дозволяє реставрувати проблемний зуб, зробивши її ідентичною «рідному» зубу.

19.04.2024

Скільки проживе зуб без нерва?

Після депульпації порушуються процеси «постачання корисних речовин», поступово тканини зуба стають більш крихкими — термін життя зуба без нерва значно скорочується, якщо не займатися ним.