Так, дійсно, вибір є і перед пацієнтами сьогодні постає дилема – що обрати – перевірені часом брекети або сучасні прозорі елайнери. Допоможе розібратися в цьому і фахово відповість на ключові питання наш ортодонт з багаторічним досвідом Ірина Олександрівна Харрат.

За останні 10-15 років стоматологічні послуги в цілому та ортодонтія зокрема стали пропонувати новітні технології та патентовані наукові розробки, які уможливили вирішення складних завдань в лікуванні зубів, зробивши його більш ефективним, комфортним, безболісним. Серед таких інновацій – елайнери, які з середини 2000 років набирають прихильників по всьому світу.

І брекет системи, і елайнери служать одній меті – виправити вади прикусу і зробити естетику посмішки бездоганною.

Порівняння за основними показниками.

Брекети:

 • Призначають при будь-яких значних та незначних аномаліях та порушеннях зубощелепного апарату;
 • Виготовляють зі сплавів сталі, титану та порцеляни;
 • Період лікування від 1,5 до 2,5 років;
 • Обов’язкові корегувальні візити до лікаря кожні 1, 2 місяці (ортодонт корегує натяг дуги, кріплення);
 • В плані комфорту, до брекетів треба звикнути. Вимоги до гігієни – підвищені (особливі щітки, йоржики, іригатор). Раціон харчування повинен складатися продумано;
 • В плані естетики – металеві брекети помітні, сапфірові – ледве помітні, лінгвальні – майже не помітні;
 • Вартість лікування брекет-системою в більшості випадків менш витратна в порівнянні з елайнерами.

Елайнери:

 • Є альтернативою брекет-систем і виправляють майже всі відхилення зубощелепного апарату від норми;
 • Виготовляють з медичного, гіпоалергенного пластику (полімерного композиту);
 • Період лікування від 10 місяців до 2 років;
 • Оглядові візити кожні 2, 3 місяці (ортодонт відстежує ефективність та коректне використання елайнерів, які є пронумерованим комплектом з кап, які пацієнт змінює самостійно кожні два тижні);
 • В порівнянні з брекетами, елайнери набагато комфортніші. Гігієна, як і раціон харчування – звичайні. Елайнери легко зняти і почистити звичайною щіткою;
 • Елайнери – прозорі. На відстані 1,5 метрів не помітні взагалі. Їх можна зняти на 2-3 години за добу, але не більш!;
 • Лікування за допомогою елайнерів, як правило, дорожче ніж брекет-система.

Коментар Ірини Олександрівни Харрат:

«Найголовніше, щоб ортодонтична система відповідала наявній патології прикусу та максимально якісно та швидко могла виправити її. Керуватися виключно візуальною складовою не вірно. Лише лікар, як компетентний фахівець може вирішити яка система є оптимальною для Вас. Зазначу, що елайнери підходять виключно відповідальним пацієнтам. Оскільки конструкція знімається легко, часто пацієнти забувають надягати її після чищення зубів, прийому їжі, що значно знижує ефективність лікування. Якщо ви не впевнені в собі, чи в своєї дитині, не варто витрачати час та гроші на елайнери. З приводу вартості – все індивідуально. Під пацієнта виготовляється індивідуальний комплект елайнерів різних форм, розмірів та товщини. Капи слід по черзі змінювати кожні 2 тижні, поступово переходячи від першого номеру до наступного. Наприклад, незначні дефекти можна виправити бюджетним кейсом з невеликою кількістю кап, а для усунення значних аномалій знадобиться вже більша сума».

Прийом ортодонта в клініці Оптіма щонеділі, записуйтесь на консультацію за телефонами рецепції.

Інші статті

07.05.2024

П’єзохірургія – атравматично, швидко, безболісно!

П’єзохірургія – це новітня технологія в галузі стоматології, яка робить хірургічне втручання максимально делікатним, без пошкоджень прилеглих кістки та ясен, точним та контрольованим.

22.04.2024

Передбачувана імплантація

Прогнозований результат, передбачувана імплантація – саме такі слова чекає від свого лікаря кожен пацієнт перед процедурою імплантації. У цій статті ми пояснимо, чому сьогодні імплантацію в клініці Оптіма можна цілком назвати передбачуваною.

21.04.2024

Зубна шпаргалка

Про рівні ризику виникнення стоматологічних проблем, що можуть призвести до втрати зубів. Така собі шпаргалка для саморозуміння від лікарів-стоматологів клініки Оптіма.

20.04.2024

Керамічна вкладка – сучасна версія пломби?

Керамічна вкладка - сучасна методика, що дозволяє реставрувати проблемний зуб, зробивши її ідентичною «рідному» зубу.

19.04.2024

Скільки проживе зуб без нерва?

Після депульпації порушуються процеси «постачання корисних речовин», поступово тканини зуба стають більш крихкими — термін життя зуба без нерва значно скорочується, якщо не займатися ним.

17.04.2024

Вісім принципів сучасного стоматолога

Наводимо вісім коротких принципів сучасного стоматолога, яких дотримаємося в своєї практиці. Саме за цими принципами можна визначити ступінь професійності та сучасності підходів клініці/лікаря до своєї роботи.