Опис послуги

Одним з найбільш складних і відповідальних розділів стоматології є ендодонтія - лікування кореневих каналів зубів.

З початку 2019 року лікування кореневих каналів, особливо складних випадків, які не доступні ​​неозброєному оку, ми проводимо з допомогою дентального мікроскопа. Він дозволяє точно, безпомилково виявити проблему, працювати з філігранною точністю, дбайливо і успішно проводити найбільш складні маніпуляції. З мікроскопом можливий витяг зламаних інструментів, лікування пропущених і складних каналів, закриття перфорації, апікальна хірургія (лікування зуба при неможливості класичного ендодонтичного лікування та низку інших проблем).

Ми солідарні з девізом легендарного доктора, гуру ендодонтії Dr. Syngcuk Kim - «Успішно можна лікувати тільки те, що можна побачити».

Про те, що зуб потребує ендодонтичного лікування свідчить біль (як мимовільна, так і від різних подразників), дискомфорт при жуванні, набряк, зміна кольору зуба, а також - рентгенологічні зміни, які можна побачити в оточуючих зуб тканинах. Таки симптоми свідчать про тривалий запальний процес.

Основні етапи первинного лікування каналів включають інструментальну та медикаментозну обробку системи кореневих каналів з подальшим їх пломбуванням. Найчастіше проміжним етапом є тимчасова обтурація (пломбування) каналів гідроксидом кальцію - матеріалом, який забезпечує дезінфекцію каналу завдяки лужному середовищу.

Головним завданням першого етапу є повне видалення органічних і неорганічних залишків пульпи (то, що в просторіччі називають нервом). За допомогою спеціальних інструментів при постійному промиванні розчинами антисептиків (гіпохлориту натрію) і хімічно активних речовин, проводять не лише очищення каналу від інфікованих залишків пульпи і зруйнованих тканин, але і подальше формування каналу для створення оптимальних умов для його пломбування. Найбільш безпечною та ефективною визнана обробка каналів за допомогою ротаційних інструментів. У нашій клініці ми використовуємо ротаційні нікель-титанові інструменти в лікуванні кореневих каналів.

Герметичне пломбування (обтурація) каналу є основою, без якої неможливе подальше відновлення зуба. Пломбування каналів може здійснюватися різними методами, але основним матеріалом завжди є гутаперча (еластичний полімер, який забезпечує щільність заповнення кореневого каналу) та силер - паста, яка заповнює мікропорожнини і утворює щільний зв'язок з тканинами стінок кореня. Якість пломбування підтверджується за допомогою рентген-знімків (для проведення ендодонтичного лікування необхідно не менше трьох знімків - діагностичний - до початку лікування, під час лікування - з інструментами, або майстер-штифтами перед пломбуванням і контрольний - після проведеного лікування).

Після проведеного лікування необхідно якомога швидше провести відновлення коронкової частини зуба щоб запобігти повторному інфікуванню каналів.

Окремо варто виділити вторинне ендодонтичне лікування - переліковування каналів. Крім вже означених етапів, їм передує етап розпломбування каналу, який передбачає вилучення з каналу старого пломбувального матеріалу, проходження каналу до верхівки і потім - етапи, про які вже згадувалось. Вторинна ендодонтія - процес складний і дорогий. Тому, не варто економити на лікуванні кореневих каналів з самого початку. Адже, добре проліковані канали є запорукою довгої та успішної експлуатації будь-якої конструкції, яка буде використана в зубі - пломба, реставрація або коронка.

Пам'ятайте, що своєчасне звернення за допомогою попередить можливі ускладнення, заощадить Ваш час і кошти!

Записатися на прийомм

Після відправки заявки ми передзвонимо Вам

Маршрут