Опис послуги

Більшість батьків, на жаль, не бачать необхідності в лікуванні молочних зубів, оскільки вони з часом випадають. Ця думка не є вірною. У молочних зубах карієс утворюється так само, як і в постійних. Якщо не вести лікування карієсу, процес руйнування молочного зуба буде тривати і інфекція потрапить в нерв (пульпу) зуба. Буде потрібно лікування пульпіту, щоб зберегти молочний зуб до фізіологічної зміни прикусу і усунути вогнище інфекції в порожнині рота. Інфекція, яка поширюється глибше по каналу кореня молочного зуба, може пошкодити зачаток постійного зуба. Це загрожує порушеннями будови постійного зуба або приведе до його втрати.

У кожного молочного зуба є свій термін «життя», а до цього часу він утримує місце для подальшого прорізування великого постійного зуба. Передчасне видалення молочних зубів веде до зсуву постійних зубів, порушення положення окремих зубів в зубному ряду і зміни прикусуПрофілактика карієсу у дітей

З усіх профілактичних процедур, що перешкоджають розвитку карієсу у дітей, основною є чистка молочних зубів. Поки дитина маленька виконання цієї процедури повністю лягає на плечі батьків.

Багатьох батьків цікавить питання: з якого віку починати чистити зуби?

Відповідь дуже проста - з появою першого молочного зуба за ним повинен проводитися належний догляд. Для цих цілей рекомендуємо використовувати тільки спеціальну дитячу зубну щітку з невеликою площею робочої поверхні і щетиною, що має закруглені кінці. Такі зубні щітки мають велику ручку, для того щоб полегшити маніпуляції малюкам та їхнім батькам. Зубна паста може бути використана відразу після того, як прорізалися перші зубки. Обирайте лише дитячі зубні пасти, що відповідають віку дитини. При проведенні гігієнічної процедури на щетину зубної щітки має бути нанесено невелику кількість пасти (розміром з горошину).

Ефективні рухи зубною щіткою для оптимального виконання чистки зубів покаже Вам наш дитячий стоматолог, а також дасть Вам будь-які інші консультації, що стосуються особливостей догляду за порожниною рота дитини.

Герметизація фісур

Найчастіше карієс вражає жувальні зуби і цьому є пояснення - на поверхні зубів є характерні поглиблення, які мають назву - фісури. У цих поглибленнях накопичується велика кількість нальоту через складність їх очищення (особливо для дитини). Тому була розроблена герметизація (друга назва - запечатування) фісур. Суть цієї процедури - закриття фісур стоматологічним герметиком. Фісури виявляються надійно запечатаними, в них не скупчується наліт, значно мінімізуя ризик виникнення карієсу.

Герметизація може проводитися як без препарування (неінвазивний метод), так і з препарування (інвазивний метод) зуба і може бути проведена тільки на абсолютно здоровому зубі. Перед герметизацією, зуб ретельно очищається, за необхідністю шліфується для поліпшення зчеплення герметика з поверхнею зуба.


Коли варто проводити герметизацію зуба?

Рекомендуємо приводити дитину на процедуру одразу після того, як постійний зуб прорізатиметься (з’явиться вся жувальна поверхня). Якщо чекати, поки зуб повністю виросте, то цілком може бути, що він вже буде схильний до карієсу і тоді профілактика буде недоречною. Молочні зуби не потребують такої процедури, за ними досить просто ретельно стежити. Герметизація фісур - нова і ефективна процедура, але вона не є панацеєю. Необхідно дотримуватися інших профілактичних заходів, які Ви зможете знайти в розділі «профілактика карієсу».

Герметик протримається на зубі досить тривалий час, після чого випаде, або повністю зітреться. За цей час, дитина виросте, опанує навичками гігієни порожнини рота і зуби встигнуть повністю мінералізуватися.


Лікування карієсу у дітей

Карієс на початковій стадії можливо обробити фтористим лаком, який захистить емаль зуба і зупинить подальше поширення хвороби. Вся процедура займає кілька хвилин і абсолютно безболісна.

Сріблення - це покриття зубів спеціальним розчином, до складу якого входить нітрат срібла. Процес сріблення абсолютно безболісний і швидкий. Сріблення - це нанесенні розчину на зубки за допомогою ватного тампона. Для кращого ефекту процедуру необхідно повторити 3-5 разів щодня або через день. Однак у цього способу є нюанс - оброблений зуб чорніє і залишається таким до зміни постійним зубом. Сріблення не гарантує 100% позбавлення від карієсу.

Глибоке фторування зубів - ремінералізація емалі, заснована на фізіологічних і хімічних властивостях фтору. Посилення процесів ремінералізації є важливим завданням для боротьби з карієсом. Для пломбування каріозних порожнин в тимчасових зубах застосовуються такі групи пломбувальних матеріалів: склоїономірні цементи, компомери, композиційний матеріал. Найчастіше для пломбування молочних зубів використовують склоіономірі цементи (СИЦ), що містять фтор і компомери (гібрид композиту і СИЦ). Ці матеріали нетоксичні для пульпи.

Місцева анестезія дозволяє повністю звести нанівець можливі больові або неприємні відчуття у дитини, а вірний психологічний настрій батьків дозволить відчувати себе комфортно. На жаль, не завжди вдається обмежитися простими маніпуляціями. Буває, що дитина потрапляє до стоматолога з більш серйозними ураженнями зубів, які призводять до запальних процесів в пульпі - це нервово-судинний пучок всередині зуба. Таке запалення (пульпіт) вимагає лікування кореневих каналів з подальшим пломбуванням.

У дитячій стоматології застосовуються найрізноманітніші методи лікування, і жоден з них не можна назвати універсальним для усунення запалення пульпи зуба. До кожного маленького пацієнта потрібно знайти свій, особливий підхід, і вирішити проблему лікування найменш травматичним для дитячої психіки методом. Ми бережемо наших маленьких пацієнтів і намагаємося зробити так, щоб дитина при слові «стоматолог» не здригнулася від страху, а посміхалася, не боячись показати доктору свої здорові (або не дуже) зубки.

Видалення молочного зуба

Досвідчені лікарі намагаються уникати процедури видалення молочного зуба. І багатьом батькам така позиція дитячого стоматолога незрозуміла, але насправді ця процедура може сильно нашкодити вашому малюку, ось чому лікарі так старанно її уникають. При видаленні зуба інші намагаються зайняти його місце і зсуваються. А це означає, що при прорізуванні постійних зубів вони можуть опинитися не на своєму місці, а це вже суттєвий естетичний і функціональний дефект. Видалення зуба знижує темпи розвитку щелепи, що знову ж таки може стати причиною деформації зубного ряду, «скупченості» зубів. Тому, якщо є можливість обійтися без видалення молочного зуба – це найкраще.

Уникнути розвитку серйозних захворювань допоможе дотримання профілактичних заходів і своєчасне відвідування стоматолога.

Записатися на прийомм

Після відправки заявки ми передзвонимо Вам

Маршрут