Опис послуги

Знімні протези застосовуються при втраті великої кількості або навіть всіх зубів і неможливості застосувати інші методи протезування і виготовити мостоподібні конструкції.

Знімні протези у більшості пацієнтів викликають неоднозначне ставлення. Перехід від коронок і мостів до протезів прийняти психологічно складно. Як правило, знайомство з такими конструкціями відбувалося на прикладі бабусиних і дідових «знімних зубів», від вигляду яких залишилися не найприємніші асоціації.

Безумовно, психологічний і функціональний дискомфорт від носіння знімних протезів більший, ніж від коронок і мостів. Але є і позитивні моменти завдяки постійному розвитку технологій і винаходу нових матеріалів.

Існує два основні різновиди знімних протезів: повні знімні і часткові знімні протези.

Повний знімний протез являє собою конструкцію за відсутності всіх зубів в щелепі. Він складається з пластмасового базису (в окремих випадках - металевого), який лежить і спирається на поверхню ясен і піднебіння (для верхньої щелепи), на якому, відповідно до прикусу, встановлені штучні зуби.

Носіння такого протеза ускладнюється тим, що їх фіксація і стабілізація досягається шляхом точного відтворення рельєфу щелепи і присмоктувального ефекту конструкції до ясен без можливості додаткової фіксації за зуби. Виготовлення повного знімного протезу досить трудомісткий процес, який вимагає злагодженої, ювелірної роботи лікаря та зубного техніка. Чим значно виражений рельєф щелепи, тим краще умови для фіксації протезу і зручніша його експлуатація. Чим сильніше атрофована щелепа, тим гірше буде триматися протез.

Для поліпшення фіксації протеза при вираженій атрофії щелепи в арсеналі у лікаря-стоматолога є різніприйоми і методи:

  • По-перше, при виготовленні повного знімного протезу обов'язковим етапом є отримання високоточного відбитка щелепи. Завдяки цьому поверхня протеза щільно повторює форму щелепи і стабільність протеза в порожнині рота зростає.
  • По-друге, при значній атрофії щелепи застосовується особлива хірургічна процедура, завдяки якій з'являється більш виражений рельєф щелепи, який стабілізує фіксацію протеза.
  • І, по-третє, можливе встановлення в передній частині щелепи декількох імплантатів зі спеціальними замковими кріпленнями, на які замикається знімний протез. Такий варіант є найбільш оптимальним, зручним і комфортним.
    • Часткові знімні протези пропонують значно більшу різноманітність варіантів.

      Конструкційно даний протез являє собою базис, який спирається на ясна зі штучними зубами. До нього додаються спеціальні фіксуючі елементи, які додатково кріплять протез до зубів.

      Найпростішим, класичним прикладом є частковий знімний протез, виконаний із пластмаси, де в якості стабілізуючих елементів виступають дротові гачки (кламмера). Вони охоплюють опорні зуби і фіксують за них протез. Це як раз ті протези, які виготовляють вже дуже давно. Як у будь-яких старих конструкцій, у знімних протезів на кламмерах, є недоліки. Вони досить масивні і створюють дискомфорт для пацієнтів. Сучасна стоматологія пропонує нові, альтернативні варіанти, але про них - трохи далі.

      За способом фіксації протезів до опорних зубів виділяють:

      • литі металеві кламмера (не вимагають періодичного корегування у лікаря-стоматолога)
      • напівпрозорі еластичні кламмера (виготовляються зі спеціального пружного полімеру малопомітного в порожнині рота)
      • замкові системи (на аттачменті) кріплення протезів (найнепомітніший і комфортний для пацієнта тип кріплення)

      Нейлонові протези. Відносно новий вид протезів, який виготовляють з гнучкого пружного полімеру - нейлону. Знімний протез з еластичним базисом і ефектом пам'яті. Нейлонові протези вважаються більш зручними за рахунок своєї еластичності і додаткової амортизації.

      Бюгельні протези. Один з найбільш надійних і якісних варіантів знімних протезів. Особливістю Бюгелю є його металевий базис. До переваг бюгельного протеза можна віднести: тонкість (в кілька разів в порівнянні з альтернативними конструкціями), міцність, анатомічна бездоганність (рівномірно розподіляє жувальне навантаження на всі зуби, тим самим, продовжує термін служби опорних зубів).

      Знімні зубні протези

      Існують ситуації, при яких стандартні методи протезування застосувати неможливо. Коли у пацієнта відбувається втрата всіх або більшої кількості зубів, необхідні більш радикальні заходи - знімні протези. Існує кілька видів знімних протезів:

      • бюгельні зубні протези - конструкція з металу та пластмаси, де на металеве півколо кріпяться пластмасові «ясна» з керамічними коронками;
      • гнучкі зубні протези - нейлонові, еластичні і гіпоалергенні;
      • пластинчасті зубні протези - недорогий і оперативний метод відновлення будь-якого числа зубів, виглядає як акрилова основа з пластмасовими коронками.

      Вибір остаточного варіанту залежить від його вартості, ваших очікувань та функціональності. Конструкція повинна мати достатню міцність, щоб витримувати щоденні навантаження, і естетичний, природний вигляд. Зробити грамотний вибір, обговорити можливі варіанти ви можете під час консультації зі стоматологом-ортопедом.

      Ціна знімних протезів

      Вартість встановлення знімних зубних протезів залежить від обраного вами варіанту протезування. Ознайомитися з прайсом клініки «Оптіма» ви зможете, натиснувши на «Дізнатися вартість». Щоб записатися до лікаря на прийом, заповніть заявку на сайті або зателефонувати нам. Лікарі клініки «Оптіма» повернуть вам здорову привабливу посмішку!

Записатися на прийомм

Після відправки заявки ми передзвонимо Вам

Маршрут